Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Brezilya Federal Polisi, Eski Başkan Bolsonaro’yu Suudi Arabistan’dan Aldığı Mücevherlerle Suçladı

  Brezilya Federal Polisi, eski başkan Bolsonaro’yu Suudi Arabistan’dan aldığı mücevherlerle suçladı. Detaylar haberimizde.

  Brezilya Federal Polisi, eski

  Brezilya Federal Polisi, eski Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’yu, aşırı sağcı liderin görevde olduğu dönemde Suudi Arabistan’dan aldığı beyan edilmemiş elmaslarla bağlantılı olarak kara para aklama ve suç ortaklığı ile suçladı. Brezilya Yüksek Mahkemesi henüz iddianameyle birlikte polis raporunu almadı. Başsavcı Paulo Gonet raporu inceledikten sonra Bolsonaro hakkında suç duyurusunda bulunup bulunmayacağına ve Bolsonaro’yu mahkemeye çıkmaya zorlayıp zorlamayacağına karar verecek.

  3 Milyon Dolarlık Mücevherleri Ülkeye Sokmaya Çalışmakla Suçlamıştı

  Geçtiğimiz yıl Federal Polis Bolsonaro’yu 3 milyon dolar değerinde olduğu bildirilen elmas mücevherleri ülkeye sokmaya çalışmak ve iki lüks saati satmakla suçlamıştı. Polis Ağustos ayında Bolsonaro’nun Suudi Arabistan’dan hediye olarak aldığı iki lüks saatin yaklaşık 70.000 dolarlık satışından nakit para aldığını açıklamıştı.

  Yüzde 50’sine Denk Bir Vergi Ödemek Zorunda

  Brezilya, yurtdışından uçakla gelen vatandaşlarının 1.000 dolardan fazla olan mallarını beyan etmelerini ve bu muafiyetin üzerindeki herhangi bir miktar için değerinin yüzde 50’sine eşit bir vergi ödemelerini zorunlu kılıyor. Mücevherler Suudi Arabistan’dan Brezilya’ya bir hediye olsaydı vergiden muaf olacaktı, ancak Bolsonaro’nun kendisine ait olmayacaktı. Aksine, başkanlık koleksiyonuna eklenmiş olacaktı.

  2030’a Kadar Hiçbir Seçime Aday Olamayacağına Karar Verilmişti

  Geçtiğimiz yıl Brezilya’nın en üst düzey seçim mahkemesi Bolsonaro’nun 2022’deki seçimlerde başkanlık yetkilerini kötüye kullandığına hükmetmiş ve Bolsonaro’nun 2030’a kadar herhangi bir seçimde aday olamayacağına karar vermişti.