Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Borsa İstanbul’da Günlük Değerlendirme

  Borsa İstanbul’da günlük değerlendirme ile ilgili en güncel analizler, piyasa hareketleri ve hisse senedi performanslarına dair detaylı bilgiler burada!

  Borsa İstanbul'da günlük değerlendirme

  BIST 100 endeksi, bir önceki kapanışa göre 162,91 puan artarak günü tamamladı. Toplam işlem hacmi ise 130 milyar lirayı buldu. Bankacılık endeksi yüzde 1,30 değer kaybederken, holding endeksi yüzde 1,84 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 3,90 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı, en çok kaybettiren ise yüzde 3,76 ile spor sektörü oldu.

  Analiz uzmanları, küresel pay piyasalarında ABD Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından dalgalı bir seyir izlendiğini belirtiyor. Yarın yurt içinde enflasyon ve ihracat rakamlarının yanı sıra S&P’nin Türkiye değerlendirme raporunun takip edileceği belirtiliyor. ABD’de ise tarım dışı istihdam ve hizmet sektörü PMI verilerinin piyasaların odağında olacağının altı çiziliyor.

  Teknik açıdan BIST 100 endeksinde 10.300-10.400 seviyelerinin direnç, 9.700 ve 9.600 puanın ise destek konumunda olduğu belirtiliyor. Ayrıca, AA Finans Enflasyon Beklenti Anketi’ne katılan ekonomistlerin nisan ayı TÜFE beklentilerine göre, enflasyonun yüzde 3,22 artacağı tahmin ediliyor. Yıllık enflasyon beklentisinin ise bir önceki ay yüzde 68,50 olan rakamdan yükselerek yüzde 69,87 olacağı öngörülüyor. Ekonomistlerin 2024 sonu enflasyon beklentisi ise nisan ayında 43,65 olarak belirlendi.