Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Boeing Co. (NYSE:BA) Adalet Bakanlığı Tarafından Dolandırıcılık Suçlamasıyla Karşı Karşıya

  Boeing Co. (NYSE:BA), Adalet Bakanlığı tarafından dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya! Boeing’in geleceği ne olacak? Detaylar için hemen tıklayın.

  Boeing Co. (NYSE:BA), Adalet

  Havacılık devi Boeing Co., iki ölümcül kazayla ilgili olarak ABD Adalet Bakanlığı tarafından dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya. Hükümet, havacılık devine bir savunma anlaşmasını kabul etmesi ya da duruşmaya hazırlanması için bu hafta sonuna kadar süre verdi. Bu gelişme, Adalet Bakanlığı’nın Boeing’in 2018 ve 2019’da 346 kişinin hayatını kaybettiği kazalarla ilgili olarak kendisini kovuşturmadan koruyan 2021 tarihli bir anlaşmayı ihlal ettiğine karar vermesinin ardından ortaya çıktı.

  Önerilen Savunma Anlaşması Detayları

  • Fiyatlandırma: Önerilen savunma anlaşması, Boeing’in önceki cezalar için kredi almasıyla birlikte 487.2 milyon dolarlık bir mali cezayı içeriyor ve bu miktarı etkili bir şekilde yarıya indiriyor.
  • Gözetim ve Denetim: Anlaşma ayrıca Boeing’in üç yıl süreyle gözetim altında tutulmasını ve yönetim kurulu ile kaza kurbanlarının aileleri arasında toplantılar düzenlenmesini öngörüyor. Ayrıca, denetim süresi boyunca Boeing’in güvenlik ve uyum uygulamalarını denetlemek üzere bağımsız bir gözlemcinin atanmasını da içeriyor.
  • Devlet Sözleşmeleri: Devlet sözleşmeleri avukatı Franklin Turner’a göre, ağır bir suçtan mahkumiyet Boeing’in devlet sözleşmelerini güvence altına alma kabiliyetini önemli ölçüde etkileyebilir.

  Sonuç ve Önemli Notlar

  Boeing suçlamayı kabul ederse, miktarı bir yargıç tarafından belirlenecek olan tazminat ödemelerine de tabi olabilir. Savunmanın Boeing’e 5 Ocak olayı da dahil olmak üzere başka herhangi bir davranış için dokunulmazlık sağlamayacağını ve şirketi gelecekteki risklere ve potansiyel yasal zorluklara açık bırakacağını belirtmek önemlidir.

  Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.