Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bitcoin’de Düşüş Devam Ediyor

  Bitcoin’de yaşanan düşüş trendi devam ediyor. Son gelişmeler ve analizlerle ilgili detayları bu içerikte bulabilirsiniz. Kripto para piyasalarını yakından takip edin.

  Bitcoin'de yaşanan düşüş trendi

  Bitcoin, dün %3’lük bir değer kaybının ardından bugün de düşüşle güne başladı ve ilk saatlerde 57.800 dolara kadar geriledi. Haziran ayında hızlanan düşüş ivmesi, ay sonunda 60.000 dolar civarında gelen tepki alımlarıyla bir miktar yavaşlasa da satış baskısı devam ediyor ve ivme Temmuz ayına taşınıyor.

  Bitcoin’deki mevcut düşüş ivmesinin nedenleri arasında öne çıkan iki faktör bulunuyor. Birincisi, yıllar önce iflas eden Tokyo merkezli kripto borsası Mt. Gox’ın geri ödeme planını devreye alması. Diğer neden ise ABD’deki makroekonomik göstergeler ve Fed’in faiz politikasıyla ilişkilendiriliyor.

  Mt. Gox Etkisi

  Geçtiğimiz günlerde Mt. Gox kayyumu, alacaklılara ödemelerin Temmuz ayında başlayabileceğini duyurdu. Bu geri ödeme planı kapsamında yaklaşık 9 milyar dolarlık Bitcoin’in alacaklılara transfer edilmesi öngörülüyor. Mt. Gox’un bu adımı piyasada baskı unsuru olarak etkisini sürdürüyor.

  Mt. Gox, hack saldırısına uğradıktan sonra faaliyetlerine son vermiş ve saldırıdan kurtarılan yaklaşık 141 bin BTC’nin kullanıcılarına ödenmesi kararlaştırılmıştı. Alacaklılar, yaklaşık 10 yıldır ödemelerini bekliyordu. Bu durum, alacaklıların kâr elde etmek için Bitcoin’lerini satma eğiliminde olabileceği endişesini artırıyor.

  Piyasa ve ABD Ekonomisi

  Piyasa, ABD ekonomik göstergelerine odaklanmış durumda. Dün açıklanan veriler beklentilerin altında gelirken, yarın açıklanacak olan iş gücü verileri merakla bekleniyor. Fed’in Eylül ayında faiz indirimine gitmesi kripto para piyasaları için bir katalizör olabilirken Mt. Gox ve Alman hükümeti kaynaklı satışlar fiyatlamalarda etkili olmaya devam ediyor.

  Altcoin Piyasası

  Bitcoin’in gerilemesiyle birlikte altcoin piyasasında daha sert satışlar yaşanıyor. İlk 100 kripto paranın neredeyse tamamı değer kaybederken sadece WLD, %4’e yakın bir artış gösteriyor. İlk 20’de değer kayıpları %5’in üzerine çıkarken Solana %10’a yakın düşüşle en çok kaybeden altcoin oldu.

  • İlk 100 içerisinde 15’e yakın altcoin %10’un üzerinde değer kaybı yaşarken en çok düşenler arasında CFX, FTM ve BEAM bulunuyor.