Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bitcoin Yükseliş Nedenleri ve Analizi

  Bitcoin’in yükseliş nedenlerini ve detaylı analizini öğrenin. Kripto para dünyasındaki en popüler birimin değerinin artmasının sebepleri ve trendlerini keşfedin.

  Bitcoin'in yükseliş nedenlerini ve

  Neden Bitcoin Yükseldi?

  Kripto paraların lideri Bitcoin (BTC), haftanın son işlem gününde gelen pozitif verilerin de ışığında 63 bin dolar bandına yükseliş yaşadı. Kripto para piyasası, Nisan ayının tüm sancılı ve çalkantılı süreçlerinin ardından etkileyici bir döneme giriş yaptı. Bitcoin (BTC) etmenli yükseliş dalgası, kripto yatırımcılarını heyecanlandırdı. Fed’in faiz kararının geride kalması ve gündemin negatif görünümden çıkması BTC’ye itici güç oldu. BTC, 1 Mayıs’tan bu yana yüzde 12 yükseldi. Peki yükseliş boğa tuzağı mı yoksa ayı tuzağı mı?

  BTC Analizi: Yükseliş Sürecek mi?

  Kripto para piyasasını canlandıran BTC, yükselişini sürdürecek mi? Önemli fiyat seviyeleri neler ve nasıl bir senaryo bizleri bekliyor? Grafikten de görüldüğü üzere, BTC’de önemli bir direnç kırılımı gerçekleşti. Kripto paraların lideri, 60.800 dolar direncini aşması ve bu direnç bölgesinin üzerinde kalıcı olmasıyla görünümü pozitife çevirdi. BTC, 64.000 direncine doğru adım adım ilerlemeye başladı. Bu yükseliş kimine göre ayı tuzağı olarak yorumlandı, kimine göre ise boğa tuzağı oldu. Grafiğe bakıldığında, yükselişin herhangi bir tuzak olmadığı ve önceki düşüşün sağlıklı bir toparlanması olduğu görüldü. BTC, özellikle Grayscale’in ilk kez net para çıkışı gerçekleştirmesiyle birlikte sağlıklı bir hafta sonunu geride bırakabilir. Bu hafta sonu BTC’nin 64.000 direncini test ettiğini görebiliriz. BTC, 64.000 doları kırması ve üzerinde kalması halinde, 66.500 dolara kadar ara yükseliş gerçekleştirebilir. Haftanın ilk işlem gününde spot Bitcoin ETF verileri pozitif gelir ve Grayscale de net para girişini sürdürürse BTC için 70.000 dolar bölgesi hedef haline gelebilir.

  Önümüzdeki Dönemde Bitcoin Beklentileri

  Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 8,14’lük yükselişe imza attı. BTC’nin yükseliş yönlü ilerleyişi, altcoin’lerde de hareketlilik başlattı. Birçok altcoin, sansasyonel para girişlerine tanıklık etti. Kripto yatırımcıları, BTC’nin 63.000 dolara yükselmesiyle birlikte rahat nefes aldı. Yatırımcılar, “BTC neden yükseliyor?” sorusunun cevabını aramaya başladı. Spot Bitcoin ETF’lerde lansmandan bu yana ilk kez Grayscale’in GBTC’si net para girişi gerçekleştirdi. İlk günden bu yana satış odaklı ilerleyen GBTC’de alım iştahı oluştu. Bu veri, BTC’nin yükselişinde önemli bir etmen oldu. Fed faiz kararının geride kalması ve jeopolitik gerginliklerin dinmesi de BTC’ye zemin hazırladı. BTC, 57.000 dolar bölgesine kadar gerçekleştirdiği düşüş ile birlikte dip bölgeyi oluşturdu. Bu bölgede alım iştahının oluşması hızlı bir yükselişi ortaya çıkarttı. Short (düşüş) yönlü işlemlerin kapatılması da BTC’ye pozitif yansıdı.