Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bitcoin Fiyatında Yüzde 8’in Üzerinde Düşüş

  Bitcoin fiyatında son 24 saat içerisinde yaşanan yüzde 8’in üzerindeki düşüş inceleniyor. Kripto para piyasalarındaki gelişmeler ve analizler burada!

  Bitcoin fiyatında son 24

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta başında ulaştığı seviyeden yüzde 8’den fazla bir düşüş yaşadı. BTC’nin düşüşü, analistler tarafından yorumlandı. Bitcoin, geçtiğimiz hafta spot Ethereum ETF spekülasyonları eşliğinde yükselişe geçmişti. Lider kripto para birimi, hafta başında 72.000 dolara kadar yükseldi. Verilere göre, 21 Mayıs’ta 71.980 dolara ulaşan BTC, 23 Mayıs’ta 66.260 dolara kadar düşüş gerçekleştirdi. BTC’deki yüzde 8’den fazla düşüşün arkasındaki etmen “haberi sat” süreci oldu. SEC, 23 Mayıs’ta spot Ethereum ETF’leri onayladı. Önceden onayı fiyatlayan kripto para piyasası, onayın ardından düşüşe geçti.

  Analistlerin Yorumları

  Analistler, Bitcoin fiyatındaki düşüşü değerlendirdi. Kripto analisti Mags, BTC’nin son rallisinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.835 dolara yakın ana dirençten reddedildiğini belirtti. Mags, BTC’nin potansiyel bir yükseliş öncesi 65.000 dolar civarında konsolide olabileceğini vurguladı. Bir diğer analist George ise BTC fiyatının henüz dip seviyeye ulaşmadığını ve 60.000 dolar civarındaki destek noktasının test edilebileceğini ifade etti.

  Fiyat Tahminleri

  MN Capital’in kurucusu Michaël van de Poppe, halving’ten bu yana BTC’nin kısa zaman dilimlerinde benzer hareketleri sıklıkla gerçekleştirdiğini belirtti. Analist Poppe, “Muhtemelen bu konsolidasyon daha uzun bir süre devam edecek ve 61-63 bin dolarları bile görebileceğimizden şüpheleniyorum.” dedi. Popüler kripto analisti Rekt Capital ise aşağı yönlü dalgalanmaların devam edebileceğini belirtti. Rekt Capital, “Konsolidasyon devam ediyor ve tarih bunun 60.000 ila 70.000 dolar arasında birkaç hafta daha devam edeceğini gösteriyor.” şeklinde yorum yaptı.

  Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.