Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bitcoin Fiyatı Mt. Gox Gerilimiyle Düştü

  Bitcoin fiyatı, Mt. Gox gerilimiyle birlikte düşüş yaşadı. Kripto para piyasaları dalgalı bir seyir izliyor. Güncel BTC fiyatı ve analizleri burada.

  Bitcoin fiyatı, Mt. Gox

  CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin Perşembe günü 58 bin doların altına gerileyerek önemli bir düşüş yaşadı. Son 24 saatte %3,38 oranında düşüşle Mayıs ayından bu yana en düşük seviyeye gerileyen Bitcoin (BTC), yatırımcıları endişelendirdi.

  Avustralya merkezli BTC Markets borsasında kripto analisti olan Rachael Lucas, Bitcoin’in 60.000 dolar seviyesinin altına düşmesinin yatırımcılar üzerinde psikolojik bir etki yarattığını belirtti. Lucas, bu seviyenin altında kalınması durumunda kısa vadede artan volatilite beklediğini ifade etti.

  Mt. Gox‘un alacaklılarına Temmuz ayından itibaren 142.000 BTC ödemesinin yapılması beklenirken, bu durumun Bitcoin fiyatları üzerinde baskı yaratacağı öngörülüyor. Ayrıca, ABD’deki enflasyon ve faiz oranlarındaki belirsizlik de kripto para fiyatlarını etkilemeye devam ediyor.

  • Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, enflasyonun kontrol altına alınması gerektiğini belirtirken, faiz oranlarında büyük ölçüde bir indirim beklentisinin olduğunu kabul etti.
  • QCP Capital ve Coinbase analistleri, Bitcoin’in Temmuz ayında toparlanabileceğini ve kripto para biriminin tarihsel olarak bu dönemde olumlu performans sergilediğini öne sürmüştü.

  Bitcoin yatırımcıları, kripto para biriminin Temmuz ayını nasıl kapatacağını merakla beklerken, piyasalardaki gelişmeler yakından takip ediliyor.