Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bitcoin Düşüş Yaşadı

  Bitcoin son günlerde düşüş yaşadı ve yatırımcıları endişelendirdi. Kripto para piyasasındaki dalgalanmaları yakından takip edin ve güncel gelişmeleri kaçırmayın.

  Bitcoin son günlerde düşüş

  Bitcoin (BTC), ABD enflasyon verileri ve bugün yapılacak Fed toplantısı öncesinde haftanın en düşük seviyesine gerileyerek, ABD spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) 19 işlem gününden sonra ilk net çıkışlarını kaydetti. Cointelegraph Markets Pro’ya göre Bitcoin, son 24 saatte %2,3 düşüş yaşadı. BTC’nin son bir haftanın en düşük seviyesine gerilemesi, altcoin’lerde satış baskısı yarattı. BTC’deki düşüş, ETH’yi 3552 dolara, SOL’u 154 dolara ve DOGE’u 0,14 dolara getirdi.

  BTC ETF’lerinde Tersine Dönüş

  Spot BTC ETF’lerinde ibre tersine döndü. Bitcoin’deki düşüş, Farside Investors’a göre, ABD’deki 11 spot Bitcoin ETF’sinin 10 Haziran’da 64,9 milyon dolarlık net çıkış kaydetmesinin ardından geldi; bu, bir ay içindeki ilk net çıkış oldu. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 39,5 milyon dolarlık net çıkışla başı çekerken, bunu Invesco Galaxy Bitcoin ETF’den (BTCO) 20,5 milyon dolar ve Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund’dan (FBTC) ise 3 milyon dolarlık küçük bir çıkış izledi.

  Morningstar’ın haberine göre analistler, enflasyonun Nisan ayındaki %0,5 artışın ardından %0,1 artacağını ve yıllık rakamın %3,4’e çıkacağını, çekirdek enflasyonun ise Mayıs ayında Nisan ile aynı şekilde %0,3 artacağını tahmin ediyor. Fed’in para politikasına aynı gün başlayacak iki günlük Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında karar verilecek. Yatırım araştırma şirketi Zacks, Fed’in faiz indirimine gitme şansının olmadığını, merkez bankasının 23 yılın en yüksek seviyesi olan %5,25 ila %5,5 hedef oranını korumasının beklendiğini öngördü.

  Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.