Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bitcoin Değerinde Düşüş Devam Ediyor

  Bitcoin değerindeki düşüş trendi devam ediyor. Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmaları takip ederek yatırım stratejilerinizi güncelleyebilirsiniz.

  Bitcoin değerindeki düşüş trendi

  En büyük kripto para birimi Bitcoin, Çarşamba günü yaşadığı yüzde 3’lük düşüşle birlikte 60 bin 300 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Nisan ayından bu yana kritik bir destek seviyesi olan bu bölge, Bitcoin’in daha önce üç kez buradan sıçrayarak 70 bin dolar seviyelerine ulaşmasına olanak tanımıştı.

  Art arda üçüncü günlük düşüşü yaşayan Bitcoin, ABD’deki siyasi belirsizlikler ve Mt. Gox borsasının alacaklıları tarafından elden çıkarılma potansiyeli gibi zorluklarla karşı karşıya. Bu durum dijital varlığı en son Şubat ayında görülen seviyelere yaklaştırmış durumda.

  Bloomberg HT’nin haberine göre, küresel piyasalardaki yatırımcılar, 81 yaşındaki Başkan Joe Biden’ın ABD’de yeniden seçilme teklifini iptal etme çağrılarına karşılık olarak senaryolar üzerinde çalışıyorlar. Olası senaryolardan biri, kripto endüstrisini destekleyen Cumhuriyetçi Donald Trump için daha güçlü bir Demokrat rakibin ortaya çıkması.

  Aynı zamanda, Mt. Gox borsası yöneticileri 137 binden fazla Bitcoin’i aşamalı olarak alacaklılara iade etmeye başladı. Yatırımcılar, 8 milyar dolarlık miktarın ne kadarının satılacağı konusunda belirsizlik yaşıyor ve ele geçirilen Bitcoin’in ABD ve Alman hükümetleri tarafından elden çıkarılma riskini de dikkate alıyorlar.