Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bitcoin Borsalara Giriş Verilerinde Düşüş

  Bitcoin borsalara giriş verilerinde yaşanan düşüşler hakkında güncel bilgiler. Bitcoin piyasasındaki son durumlar ve analizler.

  Bitcoin borsalara giriş verilerinde

  Bitcoin’in borsalara girişi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 74 bin doların ardından 10 yılın en düşük seviyesine geriledi. Son veriler, döviz girişlerinin neredeyse on yıldır görülmeyen düşük seviyelere ulaştığını gösteriyor. Onchain analiz platformu CryptoQuant‘ın verileri, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.800 dolardan bu yana günlük BTC girişlerinin önemli ölçüde azaldığını gösteriyor.

  Bitcoin’deki Kritik İstatistikler ve Yatırımcı Tavırları

  CryptoQuant‘a göre Nisan ve Mayıs 2024’te, büyük döviz hesaplarına son 10 yılda en düşük günlük girişler görüldü. 20 Nisan’da BTC/USD bu haberim yazıldığı sıradaki seviyelerdeyken borsalara yalnızca 8.400 BTC taşındı. Bu denli küçük transferler en son Bitcoin’in 1.000 doların altında işlem gördüğü dönemde gözlemlendi. CryptoQuant, verileri derlemek için çok sayıda spot ve türev borsayı takip ediyor. Rakamlar, Bitcoin yatırımının yeni bir kurumsal katılım dönemine girmesiyle bu yıl hodler duyarlılığında önemli bir değişimi yansıtıyor.

  CryptoQuant‘un verilerine göre, Bitcoin yatırımcıları, kripto paraları borsalarda hızlı satış için hazır tutma havasında değil. Bitcoin’e yönelik artan risk iştahı devam ederken, kısa vadeli BTC fiyat dalgalanmalarına rağmen, hodler yatırımcılarının tutumunda belirgin bir değişiklik gözlenmemektedir. Bu durum, piyasadaki dengenin korunduğunu işaret etmektedir.

  Analist, Bitcoin’in “Balina İzlemesi” Konusunda Uyarıyor

  Piyasa gözlemcileri Bitcoin balina sürülerine bağlı olumlu olayları işaretlemeye devam ediyor. CryptoQuant‘a katkıda bulunan Mignolet, bu hafta Quicktake araştırma güncellemelerinden birinde şöyle yazdı: “Genellikle piyasaya önemli ölçüde aşağı yönlü volatilite sağlayan 1 ila 10 bin aralığındaki balinalar, bu mevcut yükseliş trendi döngüsüne tutarlı bir şekilde katılmıyor.”

  Mignolet, 1.000 BTC ile 10.000 BTC arasında paraya sahip balina varlıklarını ifade ediyor. Eşlik eden bir grafik, zincir içi işlemlerin harcanan çıktı yaş aralıklarını gösterdi. Gönderi, balinaların “döngü sona ermediği için henüz satış yapmaya istekli olmayabileceğini” ekledi. Mignolet, “Borsaların dışında, özellikle OTC piyasasında, ETF onayı sonrasında borsalara para yatırmadan bile büyük satış hacimlerini absorbe etme kapasitesine sahip talep olabilir” diye yazdı.

  Ancak veri firması Glassnode‘un lider analisti Checkmate, mevcut pazar manzarası hakkında yorum yaparken, yeni spot Bitcoin borsada işlem gören fonlarının muhtemelen rakamları şekillendirdiğini söyledi. X’teki bir gönderisinin bir bölümünde takipçilerine, “Bu varlıklar etrafındaki veriler herkesin bildiği gibi gürültülü ve izlediğiniz büyük ‘balina’ cüzdanlarının ETF’ler ve borsalar olduğunu neredeyse garanti edebilirim” dedi.