Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bitcoin Boğaları İçin İyimser Temmuz Beklentileri

  Bitcoin boğaları için iyimser temmuz beklentileri hakkında bilgi edinmek için bu içeriği okuyun. Kripto para piyasasındaki gelişmeleri yakından takip etmek için doğru adrestesiniz.

  Bitcoin boğaları için iyimser

  Bitcoin boğaları, aylarca süren düşüşlerin ardından olası mevsimsel döngülerin lider kripto para biriminin fiyatlarını artırmasıyla birlikte önümüzdeki haftalarda daha da sevinebilir. BTC, Nisan ayından bu yana 59.000 ila 74.000 dolar arasında işlem gördü ve tanık olunan milyarlarca satış, yaklaşan satış baskısı ve borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) çıkışlar sebebiyle olumsuz etkilendi. Ancak Temmuz ayı bunu değiştirebilir.

  Ayın ilk günü, ABD’de listelenen ETF’lerin yaklaşık 130 milyon dolarlık giriş kaydettiğini gördü, bu da ay boyunca 900 milyon dolardan fazla çıkışın ardından Haziran başından bu yana en yüksek seviye. Singapur merkezli QCP Capital, “Bitcoin’in Temmuz ayında ortalama yüzde 9,6’lık bir getirisi söz konusu ve özellikle negatif bir haziranın ardından (-yüzde 9,85) sonra güçlü bir şekilde geri dönme eğiliminde. Opsiyon ticareti de muhtemelen ETH spot ETF lansmanı beklentisiyle ay sonuna doğru yukarı yönlü bir hareket için pozisyon alan para akışları kaydetti. Birçok unsur, yükseliş eğilimli bir temmuza işaret ediyor.”

  • Verilere göre, Bitcoin son on yıldır temmuz ayında ortalama %11’den fazla değer kazandı ve 10 ayın 7’si olumlu getiri sağladı.
  • Kripto fonu Matrixport, 2023 raporunda 2019’dan 2022’ye kadar Temmuz getirilerinin sırasıyla %27, %20 ve %24 civarında olduğunu bildirdi.
  • Mevsimsellik, varlıkların her takvim yılında tekrarlanan düzenli ve öngörülebilir değişiklikler yaşama eğilimidir. Her ne kadar rastgele görünse de, nisan ve mayıs aylarında vergi sezonunda düşüşlere neden olan kâr alımlarından, artan talebin bir işareti olan aralık ayındaki genel olarak yükseliş eğilimli “Noel Baba” rallisine kadar birçok etken bulunur.

  Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır