Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bitcoin Ağında Aktif Adresler ve Gaz Ücretleri

  Bitcoin ağında aktif adreslerin sayısı ve gaz ücretleri hakkında güncel bilgileri bu içerikte bulabilirsiniz. Bitcoin ağındaki adreslerin durumu ve işlem ücretleri detaylı olarak açıklanmaktadır.

  Bitcoin ağında aktif adreslerin

  Birkaç hafta önce, Mart 2020’den bu yana ilk kez Bitcoin‘deki aktif adreslerin 7 günlük hareketli ortalamasının arttığından bahsedilmişti. Bitcoin, Halving sonrasında Runes’lerdeki gaz ücretlerinin artmasıyla ağ aktifliğinde keskin bir düşüş yaşandı. Bu beklenmedik bir durum değildi; Yüksek ücretler kullanıcıları fiyatlandırabilir ve onların blockchain ile etkileşime girmesini engelleyebilir. Gaz ücretleri, Runes’ta olduğu gibi sürdürülemez derecede yüksek hale geldiğinde, platform kullanıcıları pek de aktif olamıyor.

  Ağdaki İşlem Ücretlerindeki Değişim

  Bitcoin ağındaki istatistikler kafa karıştırdı! 7 günlük hareketli ortalama 23 Nisan’da 689.810’a düşerken, ücretlerin sakinleşmesiyle 30 Nisan’da hafif bir toparlanma göstererek 839.400’e yükseldi. Ağdaki ortalama işlem ücretinin 7 günlük hareketli ortalaması, 30 Nisan’daki 11,92 dolardan 23 Nisan’da 39,15 dolardı. Aktif adreslerin hareketli ortalaması, 12 Mayıs’ta yalnızca 655.190 ile öncekinin altına düştü. Buna karşılık, işlem ücretlerinin hareketli ortalaması da, ücretlerin yarıya inme öncesi durumuna paralel olarak 3,86 dolara geriledi.

  Runes ve Bitcoin Aktivitelerindeki Değişim

  İşlemlerin değişiklik adresleri oluşturması göz önüne alındığında, genellikle aktif adreslere benzer bir model izleyen ağdaki yeni adresler için de benzer bir eğilim ortaya çıktı. Runes ile ilgili işlemler hala Bitcoin aktivitesinin büyük bir bölümünü oluşturuyor ve genellikle piyasaya sürüldüklerinden bu yana günlük işlemlerin yarısından fazlasını oluşturuyor. Ancak coşkulu atmosfer ortadan kalktı ve bir işlemin önceliklendirilmesi için ağır bir prim ödeme isteğinin azalması nedeniyle ücretlerin sakinleşmesine izin verildi. Yüksek gaz ücretleri başlangıçta Bitcoin aktif adreslerindeki yavaşlamaya neden olmuş olabilir, fakat artık ana problem gibi görünmüyor. Bazı kişiler Runes heyecanının gerçekten bittiğine dair yeni işaretler beklemeye devam edebilir. Daha geniş piyasa yavaşlaması da düşüşte rol oynuyor olabilir.