Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  BIST 100 Güncellemeleri ve Ekonomik Beklentiler

  BIST 100 endeksi güncellemelerini ve Türkiye ekonomisi için öngörülen beklentileri derinlemesine inceliyoruz. Yatırım kararlarınızı şekillendirecek önemli bilgiler burada.

  BIST 100 endeksi güncellemelerini

  Piyasa Değerlendirmesi

  BIST 100 endeksi, önceki kapanışa oranla 167,15 puan yükselerek, toplam işlem hacmi 108,8 milyar lira seviyesine ulaştı. Bankacılık endeksi %1,90 artış gösterirken, holding endeksi %2,15 değer kazandı. Sektör endeksleri içinde en fazla kazanç, %2,90 ile ulaştırma sektöründe görülürken, en büyük kayıp %6,29 ile spor sektöründe yaşandı.

  Global ve Yerel Ekonomik Gelişmeler

  Analistler, global piyasalarda, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz indirim sürecine son çeyrekte başlayabileceği beklentilerine karşın, şirketlerin beklentileri aşan karlılıklarıyla risk iştahının arttığını belirtiyor. Yurt içi gündemde ise, enflasyon verileri ve Standard & Poor’s (S&P) tarafından açıklanacak Türkiye değerlendirme raporu öne çıkıyor. Ayrıca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın, ABD’li enerji devi Exxon Mobil ile görüşülen 1,1 milyar dolarlık LNG anlaşması da piyasaların dikkatini çekiyor.

  Önemli Ekonomik Göstergeler ve Teknik Analiz

  Yarın Türkiye için dış ticaret dengesi, dünya genelinde ise Çin’de imalat sanayi PMI, Avro Bölgesi’nde büyüme ve enflasyon verileri, Almanya’da büyüme, ABD’de ise tüketici güven endeksi ve konut fiyat endeksi takip edilecek. Teknik açıdan BIST 100 endeksi için 10.100-10.200 seviyeleri direnç, 9.700 ve 9.600 puanlar ise destek olarak öngörülüyor.