Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  BDDK’dan Yeni Banka Kararları

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), finans sektöründe önemli değişikliklere imza atarak yeni banka kararlarını duyurdu. Detaylar için yazımızı okuyun.

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme

  BDDK’nın son kararlarına göre, finans sektörüne yeni oyuncular geliyor. Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, iki kalkınma ve yatırım bankası ile bir dijital banka kurulmasına izin verildi.

  • Marin Yatırım Bankası AŞ: Mehmet Koç, Sefa Koç, Noman Tekin, Meltem Süloğlu ve Yavuz Duranoğlu tarafından kurulan bu banka, 1,5 milyar TL sermaye ile oluşturuldu.
  • Aytemiz Yatırım Bankası AŞ: Aytemiz Finansal Hizmetler AŞ, İsmail Aytemiz, Hüseyin Aytemiz, Ahmet Aytemiz ve Kerem Aytemiz tarafından kurulan bu banka da 1,5 milyar TL sermaye ile faaliyete geçecek.
  • Adil Katılım Bankası AŞ: Ali Emre Ballı, Murat Yönaç, Özberk Çetinkaya, Ali Paslı ve Fahri Akcan tarafından kurulan bu dijital katılım bankası ise 3 milyar TL kuruluş sermayesi ile hayata geçecek. Banka, Dijital Banka Yönetmeliği’nde belirtilen esaslara uygun olarak faaliyet gösterecek.

  BDDK’nın bu kararlarıyla bankacılık sektörüne yeni ve çeşitlendirilmiş hizmetler sunacak olan bu bankaların kuruluş süreçleri yakından takip edilecek.