Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Başbakan Netanyahu, Gazze’deki Esirler Konusunda Geniş Yetkiler Verdi

  Başbakan Netanyahu, Gazze’de esir tutulan İsrailli askerlerin durumuyla ilgili geniş yetkiler verdi. İsrail’in Gazze politikasındaki değişiklikler hakkında detaylı bilgi.

  Başbakan Netanyahu, Gazze'de esir

  Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Netanyahu, Gazze’deki İsrailli esirlerin kurtarılması için müzakerelerde bulunan heyete defalarca geniş yetkiler verdi. Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Sinvar, savaşın sona ermesi ve Hamas’ın varlığının devamı için İsrail ordusunun Gazze’den çekilmesini talep etti. Ancak Netanyahu, bu talebi reddetti.

  İsrail devlet televizyonu KAN’a göre, Netanyahu, Savaş Kabinesi toplantısı öncesinde savaşın sona ermesine karşı olduğunu belirtti. İsrail, 25 Mayıs’ta Hamas’la esir takası ve ateşkes müzakerelerinin gelecek haçta yeniden başlayacağını duyurdu. Ancak Hamas, arabuluculardan bu konuda net bir bilgi almadıklarını açıkladı.

  Netanyahu, siyasi nedenlerle Hamas ile esir takası anlaşması yapmamakla suçlanıyor. İsrail ve uluslararası kamuoyunda bu konuda eleştiriler almaya devam ediyor.