Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Başak Nur GÖKÇAM: Fonmap Yatırımcılara Yeni Pencere Açıyor

  Başak Nur GÖKÇAM liderliğindeki Fonmap, yatırımcılara yeni bir pencere açıyor. Fonmap ile yatırım dünyasına adım atın, fırsatları keşfedin.

  Başak Nur GÖKÇAM liderliğindeki

  Başak Nur GÖKÇAM, Türkiye’de ilk defa girişim sermayesi yatırım fonları (GSYF) ve gayrimenkul yatırım fonlarında (GYF) tamamen dijital ortamda işlem yapılmasını sağlayacak uygulama Fonmap, yatırımcılara yeni bir fırsat penceresi açacak. Nitelikli yatırımcılar Fonmap ile hiçbir evrakla uğraşmaksızın geleceğin unicorn’larına, büyüme potansiyeli yüksek girişimlere ve getiri potansiyeli yüksek gayrimenkullere yatırım yapabilecek.

  Fonmap Uygulaması ile Erişim Kolaylığı

  Fonmap uygulaması ile alternatif yatırım fonlarına erişimi tamamen dijital ortama taşıdıklarını belirten Fonmap Kurucu ve Genel Müdürü Tuba Ertugay, “Fonmap’te, bireysel yatırımcıların önündeki erişim engellerini kaldırarak alternatif yatırım fonlarına yatırımı geniş kitlelere ulaştırma amacıyla yola çıktık. Fonmap’in alternatif yatırım fonlarına sağlayacağı erişim kolaylığı ve likiditenin, sermaye piyasalarına yepyeni bir soluk ve anlayış getireceğine inanıyoruz. Fonmap’te yatırımcılar, portföylerini zenginleştirebilecekler” dedi.

  Fonmap ile Yatırım Kolaylığı

  Fonmap kullanıcılarının, SPK tarafından onaylanan fonları tek bir uygulama üzerinden takip edebildiğini ve anlaşmalı portföy yönetim şirketlerinin fonlarını alabildiğini belirten Ertugay, “Finansal geleceklerine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar sadece birkaç tıkla geleceğin unicorn’unun veya bir AVM’nin yatırımcısı olabiliyor. Fonların performansını karşılaştırmalı göstererek yatırım kararlarına destek oluyoruz. Ayrıca, yeni fonlara dair duyurular ve piyasadan haberlerle yatırımcıların güncel durumu hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

  Alternatif Yatırım Fonlarındaki Artış

  Pandemi sonrasında dünya genelinde enflasyonun yükselmesi ve piyasa belirsizliği, finansal araçlara olan ilgiyi artırdı. Bu durumda, alternatif yatırım fonları olarak bilinen GSYF ve GYF’lere talep de arttı. SPK verilerine göre Türkiye’de 287 GSYF ve 165 GYF bulunuyor. Yatırım almış fonların toplam büyüklüğü 247 milyar lirayı aşarak yüzde 153 arttı. Fonların büyüklüğündeki artış, uluslararası başarılı girişimlere olan ilginin artmasından kaynaklanıyor.

  Fonmap’in Geleceği

  Fonmap Kurucu ve Genel Müdürü Tuba Ertugay, “Alternatif yatırım fonlarına erişimi artırarak, ülkemiz girişim ekosisteminin ve gayrimenkul pazarının sürdürülebilir büyümesine katkı sunmayı hedefliyoruz. Şu an ilgi büyük, 1 haftada 6 fona ulaştık. Yıl sonuna kadar 50 fona ulaşabiliriz diye düşünüyorum” dedi. Ayrıca, Fonmap’in getireceği pay devri özelliği ile yatırımcılar fonlardaki paylarını kolayca devredebilecek ve fonların likiditesi artacak.