Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bakanlık Açıkladı: İç Borçlanma Stratejisi

  Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın iç borçlanma stratejisi hakkında detaylı açıklamaları. Bakanlık tarafından belirlenen iç borçlanma politikaları ve stratejik hedefler.

  Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın

  Hazine ve Maliye Bakanlığı, yaklaşan 3 aylık döneme yönelik iç borçlanma stratejisini açıkladı. Buna göre Hazine, toplamda 373,1 milyar liralık iç borç servisine karşılık 637,3 milyar liralık iç borçlanma gerçekleştirecek.

  İç Borçlanma Detayları

  Bakanlık, haziran ayında 254 milyar liralık, temmuzda 198,7 milyar liralık ve ağustosta 184,6 milyar liralık iç borçlanma planlıyor. Haziran ayındaki iç borçlanmanın 188,6 milyar lirası piyasadan ihale yoluyla, 51,5 milyar lirası doğrudan satışlardan ve 14 milyar lirası kamuya satışlardan gerçekleştirilecek.

  Ödeme Planı ve İhraçlar

  Öte yandan, haziran ayında 161,9 milyar lira, temmuzda 156,8 milyar lira ve ağustosta 211,6 milyar lira ödeme yapılacak. Bu ödemelerin büyük bir kısmı olan 157,2 milyar lirası dış borç servisinden oluşacak. Bu dönemde toplamda 19 tahvil ihalesi düzenlenecek, 4 kira sertifikasının doğrudan satışı gerçekleştirilecek, 2 hazine bonosu yeniden ihraç edilecek ve 1 altın tahvilinin doğrudan satışı yapılacak.