Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Axa Sigorta 2024 Hedefleri ve Odak Noktaları

  Axa Sigorta’nın 2024 hedefleri ve odak noktaları hakkında detaylı bilgi edinin. Şirketin gelecekteki stratejileri ve planlarına dair içgörüler burada!

  Axa Sigorta'nın 2024 hedefleri

  Esin ÇETİNEL 2023 yılında Groupama’yı satın alarak Türkiye’deki büyümesini ivmelendiren Axa Sigorta 2024 yılına iddialı hedeflerle başladı. 2023 yılının kendileri için zorlu ve öğretici bir yıl olduğunu ifade eden Axa Türkiye Genel Müdürü Yavuz Ölken, firma olarak yeni dönemde dört ana başlığa odaklanacaklarını söyleyip bu başlıkları “Büyüme, sadeleşme, kurumsal sürdürülebilirlik ve dayanıklılık, teknoloji” olarak sıraladı.

  Axa Türkiye’nin İddialı Hedefleri

  Axa Türkiye’de hedeflerini büyümeye devam eden bir şirket olarak belirlediklerini söyleyen Yavuz Ölken, şirketin 2024 yılsonu için belirlediği iddialı hedefleri hakkında ise şu bilgiyi paylaştı. “Sürdürülebilir büyümenin sadeleşmeden geçtiğine inanıyoruz. Kültürel anlamda, süreçlerimiz açısından ve yeni nesil teknolojilerin kullanımıyla sadeleşme için büyük adımlar atacağız. Aktif müşteri sayımız yılsonuna kadar 4 milyonu aşacak. Finansal açıdan AXA Sigorta’da yüzde 80 ve üzeri büyümeyi, AXA Hayat Emeklilik’te ise fon büyüklüğümüzü 10 milyar TL’nin üzerine ulaştırmayı hedefliyoruz. AXA Türkiye’de kısa dönemli planlar yerine daha uzun soluklu, sürdürülebilir hedefler ve stratejiler ile ilerliyoruz. 2026 yılı sonunda, AXA Sigorta 2 milyar euro ciroya ulaşan bir şirket olacak. 2024 -26 boyunca farklı ürün ve hizmetler ile sigortalı başına satılan poliçe adetlerinin artması üzerine farklı çalışmalarımız olacak.

  Axa Türkiye’nin Güçlenme Süreci ve Başarıları

  Ölken, Axa Türkiye’nin Groupama’yı satın alma süreci ve sonrasına ilişkinse şu açıklamalarda bulundu; “Bu stratejik satın alma ve akabindeki entegrasyon süreçlerimizle şirketimizi daha da güçlendirdik. Beş ay gibi kısa bir süre içerisinde acente sayımızı 4 bine çıkardık. Toplamda 6 bin dağıtım kanalına ulaştık. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte bugün 1.100 kişilik büyük bir aileyiz. Grubumuzun hem AXA Türkiye’ye hem de ülkemize duyduğu bu güven bizi çok mutlu ediyor. Bu sayede birleşme sürecimiz hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Diğer yandan 2023 yılında 1.7 milyar TL olan sermayemiz 5.7 milyar TL’ye ulaştı. Rezervlerimiz ise 1.6 milyar TL oldu. Grubumuz sürdürülebilir gelişim ve büyüme yolculuğumuzda grubumuz attığımız tüm adımlarda bizlere destek oluyor ve tecrübeleriyle bizlere katkı sağlıyor.”