Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Avusturya’da Filistin Konferansı Protestosu

  Avusturya’da Filistin Konferansı Protestosu ile ilgili en güncel haberler ve detaylar burada! Avusturya’da gerçekleşen protestoları yakından takip edin.

  Avusturya'da Filistin Konferansı Protestosu

  Avusturya’da, Filistin’i destekleyen etkili eylemleriyle tanınan “Not In Our Name” grubundan Sonnenbaum, Başbakanlık’ta düzenlenen konferansı protesto etti.

  Yahudi aktivist, binanın girişine kırmızı boya dökerek “Soykırıma platform yok” yazılı pankart açtı. Protesto eylemiyle Gazze’de İsrail saldırılarında hayatını kaybeden 34 bini aşkın Filistinliye dikkat çekmeyi amaçladı.

  “Not In Our Name” grubundan yapılan açıklamada, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un video mesajının paylaşılacağı konferansın Yahudilere yönelik nefreti ele almadığı ve İsrail’in Gazze’deki uygulamalarına eleştiri getirmeyi baskıladığı belirtildi.

  • Açıklamada, aşırı sağcı İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu hükümetinin, açlık ve salgın tehlikesini silah olarak kullandığı vurgulandı.
  • Gazze’nin yaşanılabilir olmaktan çıkarılmasının ve buradaki insanların sürgün edilmek istendiği, Birleşmiş Milletler (BM) Konvansiyonu’na göre yaşananların “soykırım” olduğu ifade edildi.
  • Protesto açıklamasında, “Filistin halkına yönelik terör, halihazırda suçsuz 14 bin çocuğun hayatını kaybetmesine yol açtı. Gerçekleri ortaya koyan gazeteciler, sansür edildi ve İsrail’de yasaklandı.” vurgusu yapıldı.
  • Avusturya’daki Museviler olarak bu durumu protesto ettikleri belirtildi.