Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Avrupa Nezaket Kurallarında Ortaklaşılan Detaylar

  Avrupa’nın nezaket kurallarında ortaklaşılan detaylar hakkında bilgi edinin. Avrupa kültüründe önemli olan nezaket kuralları ve incelikler hakkında detaylı içerik.

  Avrupa'nın nezaket kurallarında ortaklaşılan

  27 Avrupa ülkesinden, 1.600’den fazla katılımcıyla gerçekleştirilen araştırma, Avrupa’da yaşayanların genel olarak ortak bir görgü anlayışını paylaştığını ortaya koydu. Örneğin, 24 ülkede katılımcılar misafir oldukları eve ayakkabılarını çıkararak girdiklerini belirtti. Bu davranışın ev sahibine ve eve saygı göstermek anlamına geldiğini ifade ettiler.

  Selamlaşma Biçimlerindeki Önemli Detay: “Öpmek”

  Araştırmada, Avrupa kültüründe yaygın olan iki yanaktan öpme selamlaşma biçiminin, Avrupalıların çoğunlukla tereddüt yaşadığı bir konu olduğu görüldü. %85’lik bir kesim, karşı tarafın bu selamlaşma türünü başlatmadığı durumlarda öpmek için harekete geçmek istemediklerini belirtti. Özellikle Estonya, Danimarka, İsveç ve Slovenya kültürlerinde bu selamlaşma biçiminin yaygın olmadığı tespit edildi.

  Türkiye ve Yunanistan’da Görgü Kurallarına Bakış Açısı

  Özellikle Türkiye ve Yunanistan’daki katılımcılar, bir buluşmaya planlanan zamanda varmanın en iyi seçenek olduğunu düşündü. Ayrıca, Türkiye’den katılanların %82’si, misafirlikte ikram edilen yemeklerin tamamen bitirilmesini ev sahibine saygı göstermenin bir yolu olarak tanımladı.