Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Avianca Group ABD’ye Halka Arz İçin Başvuruda Bulunacak

  Avianca Group, ABD’ye halka arz için başvuruda bulunacak. Havayolu şirketi, büyüme ve genişleme stratejilerini desteklemek amacıyla hisselerini halka arz edecektir.

  Avianca Group, ABD'ye halka

  Avianca Group Halka Arz İçin ABD’ye Başvuruda Bulunacak

  Kolombiyalı havayolu şirketi Avianca Group, Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk halka arz (IPO) için gizli bir başvuru yapmayı planlıyor. Bu stratejik hamle, havayolu şirketinin Aralık 2021’de başarılı bir şekilde iflas durumundan çıkmasının ardından gelmektedir.

  Bogota merkezli Avianca, pandemi sırasında seyahat talebindeki düşüş nedeniyle iflas koruması isteyen Latin Amerika’daki havayolu şirketlerinden biriydi. Mayıs 2020’de iflas başvurusunda bulunan şirket, tahvil ödemelerini zamanında yapamamıştı.

  Ancak, pandemiye rağmen Avianca önemli bir toparlanma gösterdi. Bu yılın ilk çeyreğinde işletme geliri 1,27 milyar dolara yükselirken, geçen yılın aynı dönemine göre artış gösterdi. Ayrıca, şirket 2022’de bildirilen zararın aksine bu yılın ilk çeyreğinde 13 milyon dolar kar elde etti.

  Mart sonu itibariyle Avianca’nın filosunda 128 adet Airbus 320 ailesi uçak ve 13 adet Boeing 787 bulunmaktadır. ABD’de halka arz kararı, diğer Latin Amerika havayolu şirketlerinin benzer adımlarını takip etmesiyle uyumludur.

  Avianca’nın açıklamasına göre, halka arzın zamanlaması ve başarısı piyasa koşullarına bağlı olacaktır. Halka arz, şirketin iflas sonrası büyüme stratejisinde ve mali durumunu güçlendirmek için atılmış önemli bir adımdır.

  Bu makale Reuters tarafından katkıda bulunularak oluşturulmuş, yapay zeka tarafından çevrilmiş ve editör tarafından gözden geçirilmiştir.