Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol’dan İlk Çeyrek Değerlendirmesi

  ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, şirketin performansını ilk çeyrekte değerlendiriyor. Stratejik hedefler, başarılar ve gelecek hedefler hakkında detaylı bilgi alın.

  ASELSAN Genel Müdürü Ahmet

  ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, şirketin başarılı performansını vurgulayarak 2024 yılı birinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. İlk çeyrekte net karın 1,2 milyar lira seviyesine ulaştığını belirtti. Akyol, ASELSAN’ın bakiye siparişlerinin 11,1 milyar doları geçtiğini açıkladı.

  ASELSAN’ın Hedefleri ve Vizyonu

  Ahmet Akyol, ASELSAN’ın hedeflerine ve vizyonuna yönelik değerlendirmelerde bulundu. Şirketin dünya genelinde tanınan bir savunma sanayi şirketi olma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı. Akyol, ürün ve teknolojilerinde 2030 yılına kadar takip edecekleri yol haritalarını oluşturduklarını ve büyük yatırımlara başladıklarını belirtti.

  • ASELSAN’ın ilk çeyrek cirosu 15,1 milyar lira oldu.
  • Brüt karı yüzde 3 artış gösterdi.
  • FAVÖK 3,4 milyar lira olarak gerçekleşti.
  • FAVÖK marjı yüzde 22 olarak açıklandı.
  • ASELSAN’ın öz kaynaklarının aktife oranı yüzde 63 oldu.

  Akyol, şirketin hem milli savunma ekosistemine hem de ekonomiye sağladığı katkıya değinirken, tanklara ilave yetenek kazandırılması projesi ve diğer önemli projeler hakkında bilgi verdi. ASELSAN’ın sivil alanda da oyun geliştirici sistemlerin kullanıma sunduğunu ve ülkenin güvenliği için kritik öneme sahip projeleri hayata geçirdiklerini vurguladı.

  Ahmet Akyol, ASELSAN’ın çalışmaları sonucunda Türkiye’nin teknolojik bağımsızlığına katkı sağladığını ve şirketi dünya genelinde tanınan bir savunma sanayi şirketi haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti.