Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Apple Hisseleri Yeni Yapay Zeka Özellikleriyle Rekor Kırdı

  Apple hisseleri, yeni yapay zeka özellikleriyle rekor kırıyor! Apple şirketinin son teknoloji ürünleri ve yapay zeka odaklı yenilikleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

  Apple hisseleri, yeni yapay

  Apple Inc (NASDAQ:AAPL) hisseleri, şirketin iPhone gibi cihazlarının satışlarını artırması beklenen yeni yapay zeka özelliklerini duyurmasının ardından bugün %6 artışla rekor seviyeye yükseldi. Hissenin yükselişi, bu yıl S&P 500 endeksine kıyasla düşük performans gösterdiği bir dönemin ardından rahatlama sağlayarak önemli bir geri dönüşe işaret ediyor.

  Apple’ın Piyasa Değeri Rekor Seviyeye Ulaşabilir

  Apple, birinci sınıf tüketici ürünlerinin satışında zorluklarla karşılaşıyor. Hisse senedi fiyatının 205 dolarda sabitlenmesi halinde şirketin piyasa değeri 180 milyar dolar artabilir. Piyasa değeri 3,15 trilyon dolar olan Apple, şu anda 40 milyar dolar daha fazla piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketi olan Microsoft’a (NASDAQ:MSFT) yaklaşıyor.

  • Yapay zeka uygulamalarındaki artıştan büyük ölçüde yararlanan Nvidia (NASDAQ:NVDA) ise 2,93 trilyon dolarlık piyasa değeriyle üçüncü sırada yer alıyor.

  Apple, Pazartesi günü başlayan yıllık geliştirici etkinliği sırasında, artık daha geniş bir dizi soruya yanıt verme ve daha karmaşık görevleri yerine getirme yeteneğine sahip olan Siri sanal asistanının geliştirilmiş bir sürümünü sergiledi. Etkinlikte ayrıca iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlar için en son işletim sistemi güncellemelerine dahil edilecek olan Apple’ın uygulamalarındaki yapay zeka odaklı çeşitli özellikler de tanıtıldı.

  Analistlerden Apple Hisseleri İçin Olumlu Beklentiler

  Bu duyurulara cevaben, en az 13 analist Apple’ın hisseleri üzerindeki fiyat hedeflerini yükselterek, yeni özelliklerin bir cihaz yükseltme ve satın alma dalgasını tetikleyebileceğini öne sürdü. Bu beklenti, şirketin sonbaharda yeni bir iPhone serisini piyasaya sürmeye hazırlandığı şu günlerde özellikle önem kazanıyor. Pazartesi gününü %1,9 düşüşle kapatmasına rağmen Apple’ın hisseleri yılbaşından bugüne %6 yükselirken, S&P 500 aynı zaman diliminde %12 ilerledi.

  Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur. Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.