Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ankara’da Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

  Ankara’da gerçekleştirilen Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Toplantısı’nda sektörün önde gelen isimleri bir araya geldi. Türk dünyasının mühendislik ve mimarlık alanındaki gelişmeleri ele alındı.

  Ankara'da gerçekleştirilen Türk Dünyası

  Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Kule Restoran’da Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genişletilmiş İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TDMMB) Başkanı İlyas Demirci, MHP Genel Başkan Yardımcısı İlyas Topsakal, Ulaştırma ve Altyapı eski bakanı Mehmet Cahit Turan ve çok sayıda davetli katıldı.

  Bakan Uraloğlu’nun Konuşması

  Toplantıda konuşan Bakan Uraloğlu, Türklerin tarihte bıraktığı eserlere vurgu yaparak, “İpek yolu üzerindeki tarih boyunca birçok medeniyet gelmiş geçmiş, fakat hiçbiri Türkler kadar orada iz ve eser bırakmamıştır.” dedi. Ayrıca, geçmişteki inşa ve imar faaliyetlerinin günümüzde ve gelecekte nasıl değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

  Hizmetler ve Projeler

  Bakan Uraloğlu, son 22 yılda yapılan hizmetlere değinerek, “Sadece yap- işlet- devret modeliyle yaklaşık 45 milyar dolarlık ulaştırma yapısını hayata geçirdik.” açıklamasında bulundu. Ayrıca, Türkiye’deki demir yolu ağının genişletilmesi ve yüksek hızlı tren hatlarının limanlara bağlanması gibi projeler hakkında bilgi verdi.

  Ulusal ve Uluslararası İşbirlikleri

  Bakan Uraloğlu, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası düzeydeki işbirliklerine değinerek, “Ülke olarak yapmamız gereken her şeyi yapıyoruz. Ülke içinde ve dışında gerçekleştirilen projelerle, Türkiye’nin bölgesel ve küresel anlamda önemli bir aktör olduğunu vurgulamak isterim.” şeklinde konuştu.

  Gelecek Projeler ve Hedefler

  Bakan Uraloğlu, Türkiye’nin gelecekteki ulaşım projeleri ve hedefleri hakkında bilgi verirken, “Demir yolu ağımızı genişleterek uluslararası koridorları tamamlayacağız. Ayrıca, yapılacak yatırımlarla seyahat sürelerini kısaltarak ticaret ve ekonomik canlılığı artırmayı hedefliyoruz.” dedi.