Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ankara’da Terör Örgütü Kurma İddianamesi Kabul Edildi

  Ankara’da terör örgütü kurma iddianamesi mahkeme tarafından kabul edildi. Türkiye’de terörle mücadele kapsamında alınan önemli bir karar.

  Ankara'da terör örgütü kurma

  Olay Hakkında

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Kemalettin Özdemir’in ‘silahlı terör örgütü kurma veya yönetme’ suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası talebiyle düzenlenen iddianame, Ankara 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Mahkeme, davanın ilk duruşmasının 11 Eylül 2024’te görülmesine karar verdi.

  İddianame Detayları

  FETÖ’ye yönelik soruşturmalar ve çatı ana davasında tanık olarak ifade veren ve 2015 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne giderek örgüte ilişkin bilgileri paylaşan Kemalettin Özdemir hakkında ilk kez 2018 yılında şüpheli sıfatıyla soruşturma başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüphelinin örgütsel faaliyetlerde bulunduğu ve örgütten ayrıldığı belirtilmiştir.

  Özdemir, 16 Ocak 2015 tarihinde Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giderek örgütün faaliyetleri, yapısı ve üyeleri hakkında bilgi vermiş, sonrasında mahrem sorumlu ve emniyet mahrem imamı olarak faaliyetlerde bulunduğu tespit edilmiştir. Dosya kapsamında hakkında adli kontrol tedbiri uygulanan Özdemir’in, ‘Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme’ suçundan cezalandırılması talep edilirken, etkin pişmanlık durumunun mahkeme tarafından değerlendirilmesi gerektiği ifade edilmiştir.