Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından Açıklama

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan son açıklamaları buradan takip edebilirsiniz. En güncel haberler ve gelişmeler için bizi takip edin.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Doç. Dr. Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022 tarihinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili 22 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamenin Ankara 32’nci Ağır Ceza Mahkemesine gönderildiğini duyurdu. 145 sayfalık iddianamede, şüphelilerin eylemlerine dair detaylı bilgiler yer aldı.

  Şüpheliler ve İddialar

  İddianameye göre, tetikçi Eray Özyağci ile Vedat Balkaya ve Suat Kurt’un ortak hareket ederek suikastı gerçekleştirdiği belirtilirken, Doğukan Çep ve Tolgahan Demirbaş’ın ise azmettirici oldukları iddia edildi. Diğer şüpheliler ise suça iştirak ettikleri gerekçesiyle listelendi.

  Şüphelilerin tamamının Sinan Ateş’e yönelik eylemde ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan sorumlu tutulduğu belirtildi.

  • Eray Özyağci, Vedat Balkaya, Suat Kurt: ‘Tasarlayarak kasten öldürme’ ve ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.
  • Doğukan Çep ve Tolgahan Demirbaş: Suça azmettirici olarak ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları istendi.
  • Diğer şüpheliler: ‘Tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan cezalandırılmaları talep edildi.

  Olay Anında Yaşananlar

  İddianamede yer alan ifadelere göre, olay sırasında yaralanan Selman Bozkurt, silahlı saldırının cuma namazı çıkışında gerçekleştiğini ve saldırganın kaçış anında kendisine de ateş ettiğini belirtti. Bozkurt’un ifadesinde, olay anını detaylı bir şekilde anlattığı ve saldırganın kaçışını engellemeye çalıştığı bilgisi yer aldı.