Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Amerika’da Finansal Piyasalar ve Şirketlerin Durumu

  Amerika’da finansal piyasaların ve şirketlerin durumu hakkında güncel bilgiler. Dolar, borsa ve ekonomik göstergelerin analizi ile ABD ekonomisi hakkında detaylı bilgiler burada!

  Amerika'da finansal piyasaların ve

  Amerika’da Finansal Piyasalar

  ABD’de açıklanan verilere göre, Conference Board Tüketici Güven Endeksi mayısta 102’ye çıkarak beklentileri aşarken, bu durum Fed’in politika faizini beklenenden daha geç indirebileceğine yönelik korkuları destekliyor. Tüketici güveninin öngörülerin üzerinde gelmesinin ardından para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in faiz indirimine ilişkin ihtimallerde düşüş yaşandı. Fed yetkililerinin sözle yönlendirmeleri ve açıklamaları da piyasalarda risk algısının güçlenmesine neden oluyor.

  Amerikan Şirketler ve Hisse Senetleri

  Mobil ağ operatörü US Cellular’ın hisseleri, T-Mobile’ın şirketin kablosuz operasyonlarını satın alacağını duyurmasının ardından yükseliş yaşadı. Nvidia’nın hisseleri de Elon Musk’ın yapay zeka girişimi xAI’nin yatırımcılardan 6 milyar dolar toplamasının etkisiyle arttı. Petrol ve gaz arama şirketi Hess, ABD’li enerji devi Chevron ile birleşmesi için hissedarların onayını aldı.

  Amerikan Finansal Piyasaların Durumu

  ABD’nin 10 yıllık tahvil faizi yükselişini sürdürürken, dolar endeksi hemen üzerinde seyrediyor. Altın ve Brent petrol fiyatları da belirli bir dalgalanma içerisinde seyrediyor. New York borsasında ise endekslerde karışık bir seyir görüldü.