Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Altınay Savunma Teknolojileri Halka Arzında Büyük Başarı

  Altınay Savunma Teknolojileri’nin halka arzı büyük bir başarıyla tamamlandı. Türkiye’nin önde gelen savunma şirketlerinden biri olan Altınay, yatırımcılardan büyük ilgi gördü.

  Altınay Savunma Teknolojileri'nin halka

  Altınay Savunma Teknolojileri’nin halka arzında 8-9-10 Mayıs tarihlerindeki talep toplama süreci başarıyla tamamlandı. Halka arzda, 35 milyon 294 bin 118 nominal TL’lik kısmı sermaye artırımı, 23 milyon 529 bin 412 nominal TL’lik kısmı ise ortak satışı olmak üzere toplam 58.823.530 nominal/adet hissenin satışa sunulduğu halka arz sonrasında şirketin halka açıklık oranı yüzde 25 olarak gerçekleşti.

  Yoğun Talep ve Konsorsiyum Lideri

  Konsorsiyum lideri olarak TSKB, konsorsiyum eş liderleri olarak ise Ziraat Yatırım ve Yatırım Finansman’ın görev aldığı halka arzın büyüklüğü ise yaklaşık 1,9 milyar TL oldu. Halka arzına 7 kat filtrelenmemiş talep gelirken, bireysel yatırımcılardan tahsisat tutarının yaklaşık 2,4 katı, kurumsal yatırımcılardan tahsisat tutarının yaklaşık 18 katı talep geldi.

  Halka Arz Gelirleri ve Hedefler

  Halka arz gelirlerinin büyük bir kısmı yeni tesis ve üretim teknolojileri yatırımlarına aktarılacak. Diğer yarısı ise test ve doğrulama teknolojileri, AR-GE ve ÜR-GE yatırımları, global satış ve pazarlama ağı yatırımları, işletme sermayesinin güçlendirilmesi gibi alanlara yönlendirilecek. Altınay Savunma Teknolojileri, Türkiye’nin savunma sanayisine ve ulusal güvenliğe katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürecek.

  Altınay Savunma Teknolojileri, çeyrek asırdan fazla süredir savunma teknolojilerine odaklanarak projeler geliştirmekte. Hareket Kontrol Sistemleri, İnsansız Sistemler, Deniz Sistemleri, Silah Sistemleri, Mühimmat İmha ve Kritik Üretim Sistemleri alanlarında faaliyet gösteren şirket, yurt içi ve yurt dışındaki kamu ve özel sektör paydaşlarına hizmet vermektedir.

  This enriched and corrected content is now structured with three subheadings (h2) for better organization and readability.