Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Altcoin Boğa Koşusu Bekleniyor

  Kripto para piyasalarında altcoinler için boğa koşusu bekleniyor mu? Uzman görüşleri ve analizlerle altcoin yatırımcıları için önemli bilgiler bu içerikte.

  Kripto para piyasalarında altcoinler

  Nansen’in baş araştırma analistine göre, altcoin’lerde boğa koşusu bekleyebilmemiz için sert düşüşlerin yaşanması gerekiyor. Piyasa analistlerine göre kripto para piyasası Haziran ayında yerel dip noktasını bulabilir ve bu da bir sonraki altcoin boğa döngüsünün başlangıcını işaret edebilir.

  Kripto Paralarda Haziran Ayında Neler Olacak?

  Popüler kripto analisti Rekt Capital, 8 Mayıs tarihli bir gönderisinde tarihsel grafik modellerine dayanarak altcoin’leri Haziran ayında bekleyebilecek senaryoyu şu şekilde anlattı: “Altcoin piyasası planı mükemmel bir şekilde takip ediyor. Altcoinler Şubat ayı başında dip yaptı. Altcoin’ler BTC halving’i civarında satıldı. Yazın başında dibe vuracaklar.” Altcoin piyasası geçtiğimiz ay darbe aldı. En büyük 10 kripto para birimi hariç altcoinlerin piyasa değeri, önceki aya göre 21’in üzerinde düşüşle 265 milyar dolara geriledi. Aylık düşüşe rağmen altcoin piyasa değeri hâlâ yılbaşından bu yana yüzde 24’ün üzerinde ve geçen yıl da yüzde 167’nin üzerinde.

  “Bitcoin’deki Yükseliş, Altcoin Boğa Sezonunu Tetikleyecek!” Nansen’in baş araştırma analisti Aurelie Barthere, Cointelegraph’a şunları söyledi: Potansiyel bir yerel dip görülmesine rağmen, bir altcoin boğa koşusu için öncelikle Bitcoin fiyatının yukarı yönlü bir çıkış yapması gerekecek: “Altcoin’ler yüksek beta kriptolardır ve FOMO hissedildiğinde başarılı olurlar. Mart ortasından bu yana, kripto yatırımcıları arasındaki FOMO seviyesi oldukça az. BTC fiyatı 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) civarında konsolide olurken, daha fazla yükseliş potansiyeli var. Altcoinlerin daha iyi performans göstermesi için yukarıda bir kırılmaya ve BTC yükseliş trendinin net bir şekilde yeniden başlamasına ihtiyacımız var.” BTC fiyatı Mart ortasından bu yana düşük seviyeler kaydediyor. Ancak birçok analist bunun halving sonrasında sağlıklı bir konsolidasyon dönemi olduğunu savunuyor. Üstelik grafikler, ATH için şekillenen birkaç aylık bir boğa bayrağının sinyalini veriyor.

  Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.