Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Alanya’da Operasyon: Organize Suç Örgütü Üyeleri Yakalandı

  Alanya’da gerçekleştirilen operasyonda, organize suç örgütü üyeleri yakalandı. Bölgede güvenlik güçlerinin başarılı operasyonu ile suç örgütüne ağır darbe vuruldu.

  Alanya'da gerçekleştirilen operasyonda, organize

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamasına göre, Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonlar sonucunda Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde, Antalya ve Çanakkale’de 11 ayrı adrese baskın düzenlendi.

  Operasyonlarda, organize suç örgütü üyelerinin tefecilik, silahla nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, mala zarar verme ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarına karıştığı belirlendi. Şüphelilerin işletmelerden zorla para talep ederek işletmelere baskı uyguladıkları, para vermeyenlere silahlı saldırıda bulundukları, ekonomik durumu iyi olan vatandaşları tuzağa düşürerek silahlı tehditlerle hesaplarından para aktardıkları ve senet imzalattıkları ortaya çıktı.

  Ayrıca, suç örgütü üyelerinin uyuşturucu ticareti yaparak haksız kazanç elde ettikleri ve mağdurları korkutarak şikayetlerinden vazgeçirdikleri tespit edildi. Operasyonlarda elebaşının da aralarında bulunduğu 9 şüpheli yakalanırken, ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri, uyuşturucu madde ile birlikte senetler ve Türk Lirası ele geçirildi.