Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Aktif Piyasalar Değer Kazanarak Kapanış Yaptı

  Aktif piyasalar, güçlü bir gün geçirerek değer kazanarak kapanış yaptı. Hisse senetleri, döviz ve emtia piyasalarındaki yükselişler dikkat çekiciydi.

  Aktif piyasalar, güçlü bir

  Amerika Birleşik Devletleri’nde pay piyasaları, bugün olumlu bir seyir izledi. Dow Jones endeksi, günü 400 puanın üzerinde artarak yüzde 1,27’lik bir yükselişle 38.709,36 puandan tamamladı. S&P 500 endeksi ise yüzde 1,16 artarak 5.122,78 puanı gördü. Nasdaq endeksi de yüzde 1,94’lük kazançla 16.147,48 puana yükseldi.

  ABD’de tarım dışı istihdam verilerinin beklentilerin altında kalması, “faiz indirimi” umutlarını yeniden canlandırdı. Nisan ayında 175 bin kişi artan istihdamın beklentilerin altında kalması ve işsizlik oranının yükselmesi, Fed’in faiz indirimlerine yakın zamanda başlayabileceğine dair beklentileri güçlendirdi. Ayrıca, ortalama saatlik kazanç da beklentilerin altında gerçekleşti ve iş gücü piyasasında bir miktar soğuma yaşandığı görüldü.

  Öte yandan, devam eden bilanço sezonu da yatırımcıların odağında bulunuyor. Apple’ın açıkladığı finansal sonuçlar, gelirdeki azalışa rağmen piyasa beklentilerini aşması ve hisse geri alımı planıyla yüzde 6’nın üzerinde değer kazanmasına sebep oldu. Diğer taraftan, Amgen’in finansal sonuçlarının beklenenden iyi gelmesiyle şirketin hisseleri yüzde 12’nin üzerinde yükseldi.