Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı

  Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı, aile birliğini destekleyen ve aile içi ilişkileri güçlendirmeyi amaçlayan kapsamlı bir strateji ve uygulama planını içermektedir.

  Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi

  Vizyon Belgesi ve Eylem Planı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı (2024-2028)” hazırlanmıştır. Bu belgenin etkin bir şekilde uygulanması ve izlenmesi için Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Koordinasyon Kurulu oluşturulmuştur.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş başkanlığındaki kurul, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanları ile Diyanet İşleri Başkanı gibi ilgili bakanlar ve kurumların üst düzey temsilcilerinden oluşmaktadır.

  Çalışma Grupları ve Planlar

  Koordinasyon Kurulu, aileye yönelik sorunların tespiti ve çözüm önerileri geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak üzere ilgili temsilcilerin ve uzmanların katılımıyla çalışma grupları oluşturabilir. Ayrıca, Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Yıllık Faaliyet Planı ve İl Yıllık Faaliyet Planları hazırlanacak ve uygulanacaktır.

  • Vizyon Belgesi ve Eylem Planı’nın uygulanması ve izlenmesini teminen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Yıllık Faaliyet Planı” hazırlanacaktır.
  • Tüm illerde “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Koordinasyon Kurulu” oluşturulacak ve yerel düzeyde etkinliğin artırılması hedeflenecektir.
  • Valiliklerin himayesinde aile ve sosyal hizmetler il müdürlükleri koordinasyonunda “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Eylem Planı” ve “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Yıllık Faaliyet Planı” hazırlanacaktır.