Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD’deki Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarına Güçlü Girişler Devam Ediyor

  ABD’deki Bitcoin borsa yatırım fonlarına ilgi giderek artmaya devam ediyor. Yatırımcılar, kripto para birimi piyasasındaki bu güçlü girişlere dikkat kesiliyor.

  ABD'deki Bitcoin borsa yatırım

  ABD’de bulunan 11 adet Bitcoin borsa yatırım fonu, Pazartesi günü toplam günlük net girişleri 129,45 milyon dolar olarak kaydetti. Bu, beşinci gün üst üste pozitif akış bildiren fonlar için önemli bir başarıydı. Pazartesi günkü net giriş miktarı, ETF’lerin 7 Haziran’dan bu yana en büyük fon girişini temsil etti.

  SosoValue verilerine göre, Fidelity’nin FBTC fonu 65 milyon dolarlık girişle öncülük etti. Ardından, 41 milyon dolarlık girişle Bitwise’ın BITB fonu geldi. Ark Invest ve 21Shares’ın ARKB fonu ise 13 milyon dolarlık net giriş kaydetti. Invesco, Galaxy Digital, VanEck ve Franklin Templeton’dan gelen fonlar ise 5 milyon dolar civarında veya daha küçük girişler gördü.

  Bitcoin (BTC) Temmuz Ayına Güçlü Başladı

  Net varlık değeri bakımından en büyük iki spot Bitcoin ETF’si olan BlackRock’ın IBIT fonu ve Grayscale’in GBTC fonunda pazartesi günü herhangi bir akış görülmedi.

  11 adet Bitcoin fonu Pazartesi günü yaklaşık 1,36 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdi. ETF’ler, Ocak ayındaki başlangıçlarından bu yana toplamda 14,65 milyar dolarlık net giriş biriktirdi. CoinMarketCap verilerine göre, BTC fiyatı son 24 saatte %0,3 düşüşle 63.094 dolara geriledi.

  Bitcoin, geçen haftaki 60.000 doların altındaki seviyeden toparlandı ancak hala Haziran başındaki 71.000 doların üzerindeki seviyeden önemli ölçüde geride kalmaya devam ediyor. QCP Capital analistleri, BTC ve ETH’nin tarihsel döngülerine bakarak Temmuz ayında daha güçlü performans sergileme eğiliminde olduğunu belirtti. Coinbase analistleri de Temmuz ayındaki olası yükselişe işaret etti.