Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD’deki Bitcoin Borsa Yatırım Fonları Günlük Net Akışında Azalma Yaşadı

  ABD’deki Bitcoin borsa yatırım fonları, günlük net akışında azalma yaşadı. Kripto para dünyasındaki dalgalanmaların etkisiyle fon akışlarında düşüş görüldü.

  ABD'deki Bitcoin borsa yatırım

  Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren 11 spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), Çarşamba günü toplamda 20,45 milyon dolarlık günlük net çıkış yaşadı. Yalnızca iki fon net giriş kaydederken diğerleri sıfır giriş bildirdi.

  ETF Performansı ve Piyasa Etkisi

  SoSoValue verilerine göre Grayscale’in GBTC’si günlük 26,99 milyon dolarlık net çıkış yaşadı. Bu rakam, Fidelity’nin FBTC’sinden gelen 6,55 milyon dolarlık net girişle dengelendi. Diğer dokuz ETF, BlackRock’un IBIT’si de dahil olmak üzere, sıfır akış bildirdi.

  Çarşamba günü 11 Bitcoin fonunun toplam işlem hacmi yaklaşık 800 milyon dolar olarak gerçekleşti ve Salı gününe kıyasla 995 milyon dolarlık hacimde bir düşüş yaşandı. Mart ayındaki günlük sekiz ila on milyar dolar arasındaki işlem hacmine kıyasla, bu son işlem hacmi önemli ölçüde daha düşüktü.

  ETF’ler, Ocak ayındaki başlangıcından bu yana toplamda 14,62 milyar dolarlık net giriş biriktirdi. Bitcoin fiyatı, haberin yayımlandığı sırada %3,85 düşüşle 58,696 dolara gerilerken, TradingView’e göre tüm kripto piyasası %2,50 oranında düşüş yaşadı.

  Spot Ethereum ETF’leri Onay Bekliyor

  Aynı zamanda, ABD’li ihraççılar hala ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ethereum ETF’leri için nihai onayını bekliyor. SEC, 23 Mayıs’ta sekiz spot Ethereum ETF’si için 19b-4 formlarını onayladı ve ihraççılar, gözden geçirilmek üzere değiştirilmiş S-1 kayıtlarını ajansa sundu.

  Bloomberg ETF analisti James Seyffart, spot Ether fonlarının önümüzdeki haçta veya 15 Temmuz haftasında listelenebileceğini belirtti.

  Bu haber ilk olarak Coin Mühendisi sitesinde yayımlanmıştır.