Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD ve Tayvan Çin’in Askeri Tatbikatlarına İlişkin Endişeli

  ABD ve Tayvan arasındaki askeri tatbikatlar, Çin’in endişesini artırıyor. Uluslararası ilişkilerde gerilim yaratabilir mi? Detaylar haberimizde.

  ABD ve Tayvan arasındaki

  ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Çin’in Askeri Tatbikatına İlişkin Açıklama

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mathew Miller, Çin’in son askeri tatbikatına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Miller, ABD’nin Çin’in faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve müttefiklerle yakın koordinasyon içinde olduklarını vurguladı. Çin’in Tayvan çevresinde düzenlediği askeri tatbikatlar konusunda derin endişe duyduklarını belirten Miller, Çin’e itidalli davranma çağrısında bulundu.

  Tayvan Savunma Bakanlığından Son 24 Saatte Yapılan Uçuşlar

  Tayvan Savunma Bakanlığı, son 24 saat içinde 62 askeri hava aracının Ada çevresinde uçtuğunu açıkladı. Bu uçuşlar ve gemi devriyeleri, Çin’in Tayvan’a yönelik askeri tatbikatının bir parçası olarak gerçekleşti.

  Çin’in “Müşterek Kılıç-2024A” Adlı Tatbikatı

  Çin Halk Kurtuluş Ordusu Doğu Cephesi Komutanlığı, Tayvan Boğazı çevresinde gerçekleştirilen “Müşterek Kılıç-2024A” adlı 2 günlük tatbikatın detaylarını paylaştı. Tatbikatın, bölgedeki bağımsızlık hareketlerine karşı uyarı niteliği taşıdığı ve dış güçlerin müdahalesine karşı önlem amaçladığı belirtildi.