Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD ve Mısır Liderleri Arasında Filistin Yardımı Konusunda Anlaşma Sağlandı

  ABD Başkanı ve Mısır lideri arasında Filistin’e yardım konusunda anlaşma sağlandı. Detaylar haberimizde. Filistin’e destek artıyor.

  ABD Başkanı ve Mısır

  ABD Başkanı Joe Biden, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde önemli konuları ele aldı. Görüşmenin ardından Mısır Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Sisi’nin Biden ile Refah Sınır Kapısı’nın Filistin tarafından yeniden açılması için yasal mekanizmalar oluşturuluncaya kadar İsrail’in Kerem Şalom Sınır Kapısı üzerinden geçici olarak insani yardım ve yakıt gönderilmesi konusunda anlaştığını duyurdu.

  Biden Memnuniyetle Karşıladı

  Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Biden, Sisi’nin Refah Sınır Kapısı yeniden açılana kadar Mısır’da biriken yardımların Kerem Şalom Sınır Kapısı üzerinden Gazze Şeridi’ne gönderilmesine izin vermesini memnuniyetle karşıladı” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, “Bu hayat kurtarmaya yardımcı olacak” denilirken, “Biden, Refah Sınır Kapısı’nın kabul edilebilir düzenlemelerle yeniden açılmasına yönelik çabaları destekleme konusundaki kararlılığını ifade etti. Daha ileri görüşmeler için önümüzdeki hafta Kahire’ye üst düzey bir ekip göndermeyi kabul etti” şeklinde belirtildi.

  Biden’ın Sisi’ye kriz sürecindeki çabalarından dolayı teşekkür ettiği açıklamada vurgulanırken, iki liderin acil ve kalıcı ateşkes ile birlikte esirlerin serbest bırakılmasını güvence altına alacak yeni girişimleri ele aldığı da bildirildi.