Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD Üniversitelerinde Filistin Dayanışması ve Güvenlik Önlemleri

  ABD üniversitelerinde Filistin’e dayanışma ve güvenlik önlemleri konulu içeriğimizde, Filistin’e destek hareketlerini ve alınan güvenlik tedbirlerini ele alıyoruz. Filistin meselesine dair bilgiler ve önemli detaylar bu makalede bulunuyor.

  ABD üniversitelerinde Filistin'e dayanışma

  Michigan Üniversitesi’nde Filistin Dayanışması

  ABD’deki Michigan Üniversitesi mezuniyet töreninde Filistin ile dayanışma eylemi gerçekleşti. Törende bir grup öğrenci, mezuniyet cübbeleri üzerindeki kefiyelerle Filistin bayrağı açarak sahneye doğru yürüdü. Polis müdahalesi sonucu öğrenciler alandan uzaklaştırıldı ancak kimse gözaltına alınmadı. Aynı zamanda İsrail yanlısı öğrencilerin de tepki gösterdiği görüldü.

  Güney California Üniversitesi’nde Polis Müdahalesi

  ABD’deki üniversitelerde Filistin destekçisi öğrencilerin eylemleri polis müdahalesiyle bastırılmaya çalışılırken, Güney California Üniversitesi mezuniyet töreni için Los Angeles Polis Departmanı’nın kampüste kalacağı belirtildi. Daha fazla güvenlik için polislerin tören sonuna kadar kampüste bulunacağı açıklandı.

  Virginia Üniversitesi’nde Güvenlik Uyarısı

  Virginia Üniversitesi güvenlik birimi, kampüs içinde yasa dışı toplanma uyarısında bulunarak öğrencilerden belirli bölgelerden uzak durmalarını istedi. Bu uyarıya karşılık polis hareketliliğinin arttığı gözlendi. Gazze için Dayanışma Kampı adlı grup, üniversite yönetimine İsrail ile bağlantılı yatırımların kesilmesi çağrısında bulunmuştu.