Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Silvergate Capital Corp’a Karşı Yasal İşlem Başlattı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Silvergate Capital Corp’a karşı yasal işlem başlattı. Detaylar ve gelişmeler için bizi takip edin.

  ABD Menkul Kıymetler ve

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para hizmetlerinde uzmanlaşmış bir banka olan Silvergate Capital Corp’a karşı menkul kıymet dolandırıcılığı iddiasıyla yasal işlem başlattı.

  Pazartesi günü federal bir mahkemede açılan dava, Silvergate’i bankanın banka gizliliği ve kara para aklamayı önleme düzenlemelerine uyumu ve Kasım 2022’de FTX’in çöküşünün ardından bankanın kritik mali durumu konusunda yatırımcıları aldatmak için tasarlanmış bir “hileli plan” yapmakla suçluyor.

  SEC’in iddialarına göre Silvergate, FTX ve ilgili kuruluşlarıyla bağlantılı yaklaşık 9 milyar dolarlık şüpheli işlemi tespit edemedi.

  Davanın ayrıntıları, bankanın operasyonları ve finansal istikrarı üzerindeki incelemelerin arttığı bir dönemde ortaya çıktı. Kripto para sektörüne 2013 yılında giren Silvergate, Mart 2023’te faaliyetlerini durdurma ve gönüllü olarak tasfiye etme kararını açıklamıştı.

  Bu karar, FTX’in çöküşünden kaynaklanan serpintinin tetiklediği önemli bir finansal stres dönemini takip etti. 1998’de kurulan banka, 2023’te ek borçlanma senetlerinin satışından zarar ettiğini daha önce açıklamış ve daha fazla zararın bankayı “iyi sermayelendirilmişten daha az” hale getirebileceği konusunda uyarmıştı.

  Dava, kripto para birimi endüstrisi genelinde yaygın etkileri olan FTX destanının devam eden yankılarında bir başka önemli gelişmeyi temsil ediyor. Silvergate’in iddialara yanıtı hemen alınamadı. Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

  Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.