Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD İstihdam Raporu ve Kripto Para Piyasası

  ABD İstihdam Raporu’nun kripto para piyasasına etkileri inceleniyor. İstihdam verileri ve kripto para fiyatları arasındaki ilişki analiz ediliyor.

  ABD İstihdam Raporu'nun kripto

  ABD’de bugün açıklanan istihdam raporuna göre, iş gücü piyasasında bir miktar soğuma yaşandı. Nisan ayında tarım dışı istihdam, beklentilerin altında kalarak 175 bin kişi arttı. Buna karşın işsizlik oranı yüzde 3,8’den yüzde 3,9’a yükseldi. Bu veriler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yakın zamanda faiz indirimlerine başlayabileceği spekülasyonlarını güçlendirdi.

  Bitcoin Değer Kazanmaya Devam Ediyor

  Analiz şirketi Coinmarketcap’in verilerine göre, Bitcoin ve diğer kripto paraların toplam piyasa değeri son 24 saatte yüzde 4,2 artarak 2 trilyon 280 milyar doları aştı. Bitcoin’in fiyatı da bu gelişmelerle birlikte yüzde 4,6 artarak 61 bin 900 dolara yükseldi. Son 24 saatteki değer artışı ise yüzde 5,7 oldu. Ethereum da piyasa değeri bakımından 2. sırada yer alarak 3 bin dolar seviyesini aştı.

  ABD’de Faiz İndirimleri ve Kripto Para Piyasası

  • ABD’de enflasyonist baskıların devam etmesi ve Fed’in faiz indirimlerine ne zaman başlayacağı konusundaki belirsizlikler, kripto para piyasasında değer kayıplarına neden olmuştu.
  • Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun ABD’de 4 ay hapis cezası almasıyla Bitcoin’in fiyatı 60 bin doların altına düşmüştü.