Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD Hisse Senedi Piyasasında Günlük Durum Analizi

  ABD hisse senedi piyasasının günlük durum analizi ile ilgili en güncel verileri burada bulabilirsiniz. Wall Street ve diğer önemli endekslerdeki günlük değişimleri takip edin.

  ABD hisse senedi piyasasının

  ABD hisse senedi endeks vadeli işlemleri, yatırımcıların ekonomik veri açıklamalarını ve Federal Rezerv’in Haziran ayı politika toplantı tutanaklarını beklemesiyle bugün hafif bir artış kaydetti. Bugün piyasalar erken kapanacak ve Perşembe günü ABD Bağımsızlık Günü nedeniyle kapalı olacak.

  Yatırımcılar, ADP Ulusal İstihdam ve haftalık işsizlik başvurularını içeren istihdam raporu öncesi verilere odaklanmış durumda. Ayrıca Cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verilerini bekliyorlar. Şu anda piyasa katılımcıları, Eylül ayında faiz indirimi olasılığını %65 olarak fiyatlıyor ve yıl sonuna kadar iki faiz indirimi bekliyor.

  • Fabrika siparişleri ve hizmet PMI verileri ile Fed’in Haziran ayı toplantı tutanakları bugün TSİ 14:00’te açıklanacak.
  • New York Fed Başkanı John Williams’ın gün içinde bir konuşma yapması bekleniyor.
  • Tesla hisseleri %2,7 yükseldi ve Ocak ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.
  • Nvidia hisseleri ise yapay zeka çip liderinin dalgalanmasıyla %1,4 düştü.

  S&P 500, teknoloji hisselerindeki artışla %15’in üzerinde yükseldi ancak endeksin eşit ağırlıklı versiyonunda sadece %5’lik bir artış görüldü. Dow e-minis %0,1, S&P 500 e-minis %0,01 ve Nasdaq 100 e-minis %0,06 artış gösterdi.

  Paramount Global, National Amusements’ın medya şirketindeki kontrol hissesini Skydance Media’ya satması için bir ön anlaşma haberinin ardından %6,5 yükseldi.

  Not: Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.