Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD Enerji Enformasyon İdaresi Raporu ve Petrol Stokları Değişimi

  ABD Enerji Enformasyon İdaresi Raporu ve Petrol Stokları Değişimi ile ilgili güncel verileri ve analizleri içeren detaylı incelemeyi okuyun. Petrol stoklarındaki değişimler hakkında bilgi edinin ve sektördeki son gelişmeleri takip edin.

  ABD Enerji Enformasyon İdaresi

  ABD Enerji Enformasyon İdaresi Raporu

  ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA), ülke genelindeki ticari ham petrol stoklarında meydana gelen son değişimleri açıkladı. Geçtiğimiz hafta, stoklar yaklaşık 12 milyon 200 bin varil azalarak 448 milyon 500 bin varil seviyesine geriledi. Piyasa beklentileri ise stokların yaklaşık 400 bin varil azalması yönündeydi.

  Ticari ham petrol stoklarına dahil olmayan stratejik ham petrol stokları ise yaklaşık 400 bin varil artarak 372 milyon 600 bin varil seviyesine ulaştı. Ayrıca, ABD’deki benzin stokları da yaklaşık 2 milyon 200 bin varil azalarak 231 milyon 700 bin varil seviyesine geriledi.

  EIA’nın Haziran 2024 Kısa Dönem Enerji Görünümü Raporu’na göre, ABD’nin günlük ortalama ham petrol üretiminin bu yıl 13 milyon 240 bin varil olması beklenirken, gelecek yıl ise 13 milyon 710 bin varil seviyesine çıkması öngörülmektedir.