Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD Borsaları Günlük Değerlendirme ve Beklentiler

  ABD borsaları günlük değerlendirme ve beklentileri ile ilgili en güncel bilgileri burada bulabilirsiniz. Hisse senetleri, endeksler ve ekonomik gelişmeler hakkında detaylı analizler için tıklayın.

  ABD borsaları günlük değerlendirme

  ABD Borsaları Günlük Değerlendirme

  S&P 500 endeksi bugün %0,26 oranında artarak 5.360,79 seviyesinden günü tamamladı. Nasdaq Bileşik endeksi de %0,35 değer kazanarak 17.192,53 seviyesinden kapanış yaptı. Dow Jones Sanayi Endeksi ise 69,05 puan ya da %0,18 artışla 38.868,04 seviyesinden günü sonlandırdı.

  Hisse Senetleri ve Sektörlerdeki Değişimler

  Nvidia hisseleri, 1’e 10 oranında bölünmenin yürürlüğe girmesiyle yaklaşık %0,8 oranında değer kazanarak yatırımcıları sevindirdi. Meta hisseleri de %2 artış göstererek S&P 500 teknoloji sektörünü yaklaşık %0,3 yukarı taşıdı.

  Önümüzdeki Gelişmeler ve Beklentiler

  Çarşamba günü ABD’de Mayıs ayı tüketici fiyat endeksi ve Fed faiz kararı açıklanacak. Geçtiğimiz Cuma günü açıklanan güçlü istihdam raporunun, Fed’in faiz indirimlerini ertelemesine yol açabileceği endişeleri piyasa tarafından yakından takip ediliyor.

  Yatırımcılar Fed’in faiz indirimlerinin zamanlaması ve sıklığına ilişkin güncellenmiş projeksiyonlarına odaklanacaklar. Piyasalar şu anda bu yıl Kasım ayında gerçekleşecek tek bir faiz indirimini fiyatlıyor ancak bazı analistler enflasyonun hala yüksek seviyelerde olması nedeniyle piyasanın kısa vadede %5’e varan bir düzeltme yaşayabileceğini düşünüyor.