Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD Başkanı Joe Biden’dan Basın Özgürlüğü Açıklaması

  ABD Başkanı Joe Biden, basın özgürlüğünün önemine vurgu yaparak, basın mensuplarının güvenliğini ve özgürce haber yapma hakkını destekledi.

  ABD Başkanı Joe Biden,

  ABD Başkanı Joe Biden, Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutlayarak yazılı bir açıklama yaptı. Biden, özgür basının demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu vurgulayarak gazetecilerin önemli görevler üstlendiğini belirtti.

  Gazeteciliğin özveri gerektiren bir meslek olduğunu vurgulayan Biden, özellikle sıcak çatışma bölgelerinde çalışan gazetecilerin zor şartlar altında görev yaptığını ifade etti. Ayrıca, işlerini yaparken yaralanan veya hayatını kaybeden medya mensuplarını anarak geçen yılın gazeteciler için ölümcül olduğunu belirtti.

  Biden, dünya genelinde geçen yıl 300’den fazla gazetecinin hapse atıldığını ve özellikle Rusya’da basın özgürlüğüne yönelik endişelerin bulunduğunu dile getirdi. Herhangi bir yerde gazetecilerin güvenlik içinde çalışabilmesi için ABD’nin gereken adımları atacağını söyleyen Biden, gelecek haçtalarda basın özgürlüğünü desteklemek amacıyla bir başkanlık kararnamesi yayımlamaya hazırlandığını belirtti.