Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD Başkanı Joe Biden, West Point Mezuniyet Töreninde Konuşma Yaptı

  ABD Başkanı Joe Biden’ın West Point Mezuniyet Töreninde yaptığı konuşmayı buradan okuyabilirsiniz. Biden’ın mezuniyet törenindeki duygusal ve önemli mesajlarına göz atın.

  ABD Başkanı Joe Biden'ın

  ABD Başkanı Joe Biden, New York’ta bulunan ABD Askeri Akademisi’nde düzenlenen mezuniyet törenine katıldı. Törende bin 36 öğrencinin mezun olmasının sevincini paylaşan Biden, yüzlerce katılımcıya hitap etti.

  Biden’dan Müttefiklere Destek Mesajları

  Biden, konuşmasında ABD’nin dünyanın dört bir yanındaki müttefiklerine verdiği destekten bahsetti. Ukrayna’ya yönelik Rus işgaline karşı ABD askerlerinin gösterdiği çabayı vurgulayan Biden, “Ukrayna ile birlikte güçlü bir şekilde duruyoruz ve durmaya devam edeceğiz” dedi.

  İsrail’e yönelik İran füze saldırılarının püskürtülmesinde ABD’nin rolüne de vurgu yapan Biden, ayrıca Çin’in artan askeri faaliyetlerine karşı Hint-Pasifik’teki müttefiklerine verdiği desteği önemsediğini belirtti.

  ABD’nin Küresel Rolü

  Biden, konuşmasında ABD’nin dünya için kritik bir rol üstlendiğini vurgulayarak, “ABD Silahlı Kuvvetleri sayesinde, dünyanın tek süper gücü ve vazgeçilmez ulusu olarak sadece ABD’nin yapabileceği şeyi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.