Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD Başkanı Biden’dan İsrail’in Refah’a Yönelik Saldırılarına İlişkin Açıklamalar

  ABD Başkanı Biden, İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Biden’ın açıklamaları ve tepkisi hakkında detaylı bilgi burada.

  ABD Başkanı Biden, İsrail'in

  ABD Başkanı Joe Biden, CNN kanalına verdiği röportajda Gazze’deki durum ve İsrail’in Refah’a kapsamlı bir kara saldırısı başlatması durumunda ABD’nin tavrına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  Biden’dan Bomba Sevkiyatı Açıklaması

  Biden, yönetiminin geçen hafta yaklaşık 900 kiloluk bombaların İsrail’e sevkiyatını durdurmasına ilişkin, “Gazze’deki siviller bu bombaların sonucunda ve (İsrail’in) sivil yerleşim merkezlerine girdiği diğer şekillerde öldürüldü.” yorumunu yaparak Amerikan üretimi bombaların Gazze’de Filistinli sivillerin öldürülmesinde kullanıldığını kabul etti.

  Refah’a Kapsamlı Saldırı Uyarısı

  Daha önce de birçok kez İsrail’in Refah’a yönelik kapsamlı bir kara saldırısına girişmemesi konusunda uyarıda bulunduklarını hatırlatan Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile son görüşmesinde de bu konuyu açıkça dile getirdiğini aktardı.

  ABD’nin Tutumu

  ABD Başkanı Biden, “Eğer Refah’a girerlerse, henüz (kapsamlı bir saldırıyla) girmediler, eğer girerlerse o zaman Refah’ta ve diğer şehirlerde kullanılan silahları göndermeyeceğimi açıkça belirttim.” şeklinde konuşarak ABD’nin tavrını net bir şekilde ortaya koydu.

  İsrail’in güvenliğini sağlama taahhütlerine halen bağlı olduklarını belirten Biden, ancak sivil yerleşim bölgelerinde kullanılan bazı silahları, bombaları ve top mermilerini göndermeyi durduracaklarını vurguladı.