Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD Başkanı Biden’dan İsrail’e Uyarılar

  ABD Başkanı Biden’ın İsrail’e yaptığı uyarılar, Orta Doğu’da gerginlikleri artırırken uluslararası ilişkileri etkileyebilir. Detaylar için tıklayın.

  ABD Başkanı Biden'ın İsrail'e

  ABD Başkanı Joe Biden, CNN kanalına verdiği röportajda Gazze’deki durum ve İsrail’in Refah’a yapabileceği kapsamlı bir kara saldırısı konularına açıklık getirdi. Biden, geçen hafta İsrail’e sevk edilen yaklaşık 900 kiloluk bombaların Gazze’deki sivil kayıplara yol açtığını belirterek Amerikan üretimi bombaların Filistinli sivillerin ölümünde kullanıldığını doğrulamış oldu.

  Uyarıda Bulunduklarını Hatırlattı

  Biden, daha önce de İsrail’e Refah’a yönelik kapsamlı bir kara saldırısı yapmaması konusunda uyarılarda bulunduklarını hatırlattı. Son görüşmesinde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya bu konuyu açıkça dile getirdiğini ifade etti. ABD Başkanı, “Eğer Refah’a saldırırlarsa, henüz böyle bir saldırı olmadı, o zaman Refah ve diğer şehirlerde kullanılan silahları göndermeyeceğimi açıkça belirttim.” dedi.

  İsrail’in Güvenliğine Bağlıyız

  Biden, İsrail’in güvenliğini sağlama taahhütlerine halen bağlı olduklarını vurgulayarak, ancak İsrail’in sivil yerleşim bölgelerinde kullandığı bazı silahları, bombaları ve top mermilerini göndermeyi durduracaklarını belirtti.