Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ABD Başkanı Biden’dan İsrail ve Gazze Açıklamaları

  ABD Başkanı Joe Biden’ın İsrail ve Gazze’deki son gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamaları ve tutumunu detaylı olarak analiz edin. İsrail-Filistin çatışması ve ABD’nin rolü hakkında bilgiler burada.

  ABD Başkanı Joe Biden'ın

  ABD Başkanı Biden, CNN’e verdiği röportajda Gazze’deki durum ve olası İsrail saldırıları konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

  Biden, Amerikan üretimi bombaların Gazze’deki sivil ölümlerinde kullanıldığını kabul ederek, “Gazze’deki siviller bu bombaların sonucunda ve İsrail’in sivil yerleşim merkezlerine girdiği diğer şekillerde öldürüldü.” ifadesini kullandı.

  Öte yandan, Biden, daha önce Netanyahu’ya Refah’a kapsamlı bir kara saldırısının sonuçlarının ağır olacağı uyarısında bulunduğunu belirtti. “Eğer Refah’a girerlerse, o zaman Refah’ta ve diğer şehirlerde kullanılan silahları göndermeyeceğimi açıkça belirttim.” şeklinde konuştu.

  ABD Başkanı, İsrail’in güvenliğini sağlama taahhütlerine bağlı olduklarını vurgularken, sivil yerleşim bölgelerinde kullanılan bazı silahların sevkiyatını durduracaklarını açıkladı.