Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  AB ve Euro Bölgesi ÜFE Mart Ayı Verileri

  AB ve Euro Bölgesi ÜFE Mart ayı verileri açıklandı! Üretici fiyatlarındaki değişimleri incelemek için hemen bu makaleyi okuyun.

  AB ve Euro Bölgesi

  Avrupa İstatistik Ofisi Açıkladı: AB ve Euro Bölgesi ÜFE Mart Ayı Verileri

  Avrupa İstatistik Ofisi, Avrupa Birliği (AB) ve Euro Bölgesi’nin mart ayı ÜFE verilerini açıkladı. Verilere göre, AB’de ÜFE, martta bir önceki aya kıyasla yüzde 0,5 düşüş gösterdi ve 2023’ün aynı ayına göre ise yüzde 7,6 azaldı. Euro Bölgesi’nde de ÜFE, mart ayında aylık bazda yüzde 0,4 geriledi ve yıllık bazda yüzde 7,8 düşüş kaydetti. Piyasa beklentileri doğrultusunda Euro Bölgesi’nde ÜFE’nin aylık olarak yüzde 0,4 azalacağı tahmin ediliyordu.

  AB ülkeleri arasında ÜFE, mart ayında aylık bazda en fazla yüzde 3,4 ile Bulgaristan’da, yüzde 2,3 ile Yunanistan ve Danimarka’da, yüzde 2,2 ile İspanya’da geriledi. Aylık bazda en yüksek artış ise İrlanda ve İsveç’te yüzde 0,9, Almanya ve Hırvatistan’da ise yüzde 0,2 olarak kaydedildi.

  ÜFE, mart ayında yıllık bazda en fazla yüzde 24,6 ile Slovakya’da, yüzde 19,8 ile İrlanda’da ve yüzde 13,4 ile Belçika’da azalırken, Lüksemburg’da yüzde 16,5 ve Malta’da yüzde 0,7 artış gösterdi.