Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Başvuruları

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Başvuruları için son günler! Başvurularınızı hızlıca yapın ve kariyerinizi şekillendirin. Detaylar için tıklayın.

  20 Bin Sözleşmeli Öğretmen

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuruları 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda almaya başladı. Başvuru yapmayan adaylar için belirlenen son başvuru tarihi oldukça yaklaştı.

  Sözlü Sınav ve Değerlendirme

  • Başvuracak adayların, 2023 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nda KPSSP10, KPSSP121 ve KPSSP120 puan türlerinden 50 ve üzerinde puan almaları gerekmektedir.
  • Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, belirlenen puan türlerine göre her alan için en yüksek puandan başlayarak atama kontenjanının üç katı kadar aday arasında yer alacak.
  • Sözlü sınavda adaylar eğitim bilimleri ve genel kültür alanlarına ilişkin konuları kavrayıp özetleme, ifade yeteneği, muhakeme gücü, iletişim becerileri, özgüven ve ikna kabiliyeti gibi nitelikler açısından değerlendirilecek.
  • Sözlü sınav komisyonu, sınav merkezlerindeki İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından oluşturulacak ve başkan ile iki üyeden oluşacak.

  Adaylar başvurularını “ilkatama.meb.gov.tr” adresindeki elektronik başvuru formunu doldurarak gerçekleştirecekler. Sözlü sınavlar 1 Temmuz’dan itibaren başlayacak ve sınav merkezleri 10 Haziran’da ilan edilecektir. Tercih başvuruları ve atama süreçleri, sözlü sınavların tamamlanmasının ardından duyurulacaktır.

  Sözlü sınav giriş belgeleri 1 Haziran’da MEB’nin internet sitesinden yayımlanacak ve adaylar e-Devlet şifreleriyle bu belgelere erişebilecekler. Sınav günü adayların başvuru numaraları, sınav giriş belgelerinde ve Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formu’nda yer alacaktır.