Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  100 Depremzedeye Mutluluk: Toplu Düğün Etkinliği

  100 depremzedeye mutluluk getiren toplu düğün etkinliğiyle ilgili detaylar. Depremzedelerin yüzlerindeki tebessümleri görmek için tıklayın.

  100 depremzedeye mutluluk getiren

  Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş ve Konya şubeleri ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen etkinlik kapsamında 100 depremzede çift dünya evine girdi. Merkez Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen “Kahramanmaraş’ta Yuvalar Kuruyoruz Toplu Düğün ve Çeyiz Yardımı” projesi, çiftlere unutulmaz bir gün yaşattı.

  Büyük Destek ve Törende Konuşmalar

  Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Kıymetli çiftler, bizler sizlerin her zaman yanındayız ve olmaya devam edeceğiz. Sevgiyi, saygıyı, iyiliği ve güzelliği paylaşarak yuvanızı daha sağlamlaştıracağınıza yürekten inanıyorum” dedi. Vali Mükerrem Ünlüer ise, “Aile, toplumun en temel taşıdır. Sizler güzel bir aile kurarak iyi nesillerin yetişmesine vesile olacaksınız” ifadelerini kullandı.

  Aile yapısının önemine dikkat çeken Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “100 çiftimizin hayatlarının en önemli dönüm noktaları olan evlilik merasimlerini gerçekleştiriyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Sabır, sevgi, saygı ve sadakatle yuvanızı inşa ederek selamete ulaşacaksınız” şeklinde konuştu.

  • Nikahların şahitliğini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri yaptı.